ایستگاه خبر

تایلند هم به جمع شاکیان بایننس پیوست!

صرافی رمز ارز بایننس در روزهای اخیر هدف حملات قانونی متعددی از چندین کشور قرار گرفته است. پس از هشدارها و اقدامات قانونی صورت گرفته از سوی مقامات سنگاپور، جزایر کیمن، انگلستان و ژاپن در خصوص فعالیت هولدینگ بایننس، اکنون کمیسون بورس و اوراق بهادار (SEC) تایلند نیز شکایت خود را از این صرافی اعلام و ثبت نموده است.

شکایت کیفری سازمان تنظیم کننده‌ی تایلند از بایننس

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند اعلام کرد که این سازمان علیه هولدینگ بایننس نزد واحد سرکوب جرائم اقتصادی پلیس سلطنتی تایلند (ECD) شکایتی تنظیم و ثبت کرده است. در بیانیه‌ی منتشر شده از سوی SEC آمده است:

«صرافی بایننس از راه سایت و صفحه‌ی رسمی خود در فیسبوک (Binance Thai Community)، شهروندان و سرمایه‌گذاران تایلندی را به استفاده از خدمات خود ترغیب نموده است.»

تایلند هم به جمع شاکیان بایننس پیوست!

این سازمان تنظیم‌کننده مدعی شد که در روز ۵ ماه آوریل، هشداری به مسئولین بایننس ارسال نموده، اما پاسخی از جانب آنها در مهلت تعیین شده دریافت نکرده است.

به‌گفته‌ی کمیسون بورس و اوراق بهادار تایلند، صرافی بایننس بدون اخذ مجوزهای لازم درحال فعالیت در این کشور است. درنتیجه براساس «ماده‌ی ۶۶ قانون اجرایی کسب و کارهای دیجیتال، مجازات کیفری دو تا پنج سال زندان، جریمه‌ی نقدی ۲۰۰۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ باتی و جریمه نقدی روزانه بیش از ۱۰۰۰۰ بات برای ادامه‌ی فعالیت‌های مجرمانه‌ی خود» به آن تعلق خواهد گرفت.

اخطار جزایر کیمن به بایننس

مقامات مالی جزایر کیمن (CIMA) با انتشار بیانیه‌ای فعالیت بایننس را در چارچوب یک صرافی رمز ارز غیرمجاز خواندند. در این بیانیه آمده است:

«شرکت، گروه و هولدینگ بایننس فاقد مجوزهای ثبت شده‌ی لازم از سوی مقامات تنظیم‌کننده برای فعالیت به‌عنوان یک صرافی رمز ارز در خاک جزایر کیمن هستند.»

سازمان CIMA اظهار داشت، تمام شرکت‌های فعال در این جزایر لازم است تا براساس لایحه‌ی «دارایی‌های مجازی سال ۲۰۲۰» نسبت به اخذ مجوزهای مربوطه اقدام نموده یا از سوی یک نهاد قانونی از چنین فرآیندی معاف شده باشند.

در خبرهای اخیر خواندیم که فعالیت صرافی بایننس در دو کشور سنگاپور و ژاپن با هشدارهای مقامات مالی همراه بوده و سازمان امور مالی انگلستان (FCA) نیز حضور این هولدینگ را در بازارهای این کشور ممنوع اعلام کرد.

پیشنهاد مطالعه: مقایسه صرافی‌های یونی سواپ و پنکیک سواپ

Source

https://coiniran.com/?p=46367
دکمه بازگشت به بالا