ایستگاه خبر

بایننس از تولید‌کننده جدید NFT مبتنی بر هوش مصنوعی با نام بیکاسو رونمایی کرد

بایننس نسخه بتای تولید‌کننده NFT مبتنی بر هوش مصنوعی خود را با نام بیکاسو (Bicasso) در 1 مارس (10 اسفند) منتشر کرد. نسخه آزمایشی بیکاسو می‌تواند به سرعت و به راحتی هر تصویری را که کاربر آپلود می‌کند به یک اثر هنری دیجیتال تبدیل کند.

چانگ‌پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس به کاربران گفت می‌توانند ایده‌های خلاقانه خود را با هوش مصنوعی به NFT تبدیل کنند، چند ساعت پس از انتشار، بیکاسو در 2.5 ساعت، ده هزار NFT ساخت.

این سیستم یک تولید کننده تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) است، بسیار شبیه به DALL-E یا دیگر پلتفرم‌های هنری هوش مصنوعی کار می‌کند. کاربر ممکن است یک تصویر موجود (مانند یک تصویر پرفایل) را به این هوش مصنوعی ارائه دهد تا با آن کار کند، یا می‌تواند پیشنهادات خلاقانه‌ای را برای تولید یک ایده کاملاً جدید وارد کند.

اول، داده‌های ضرابخانه نشان می‌دهد که 9909 فرد حداقل یک NFT در طول بتای بسته ساخته‌اند اما از آنجایی که در نسخه آزمایشی قرار گرفته‌اند، قابل فروش نیستند.

اعضای کریپتوی توییتر برای به نمایش گذاشتن آخرین آثار خود هیجان زده بودند. با این حال، بایننس پس از راه‌اندازی آزمایشی گفت:

به دلیل تقاضای بالا چند مشکل وجود داشت.

این شرکت در تلاش است تا قابلیت‌های سرور را برای کاهش اشتباهات و ساده‌سازی فرآیند ضرب NFT افزایش دهد.

استفاده از یک سیستم مستقل برای تولید آثار هنری، پارادایم جدیدی را در صنعت هنر به وجود می آورد. «Fidenza #724» تیلور هابز، یک NFT ساخته شده با استفاده از یک الگوریتم کامپیوتری، در کریستی در 28 فوریه به قیمت 440000 دلار فروخته شد.

در طول ماه اوت، هوش مصنوعی گوگل کلاد ده هزار NFT از میمون‌های کسل را به آثار هنری تبدیل کرد.

پیشنهاد مطالعه: بررسی مالکیت در فروش آثار هنری دیجیتال NFT

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا