ایستگاه خبر

بایننس تمام توکن‌های FTX خود را می‌فروشد!

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس و ملقب به CZ، اعلام کرد که صرافی وی درحال فروش تمام توکن‌های بومی صرافی FTX است. وی از ارائۀ توضیحات بیشتر خودداری کرده است.

راه‌ها جدا می‌شوند

CZ به محکومیت چند هفتگی مدیرعامل FTX یعنی Sam Bankman-Fried به خاطر نظراتی که در ارتباط با محدودیت امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) ابراز کرده بود، پاسخ داد. Sam Bankman از آن هنگام وعده داد که دیدگاه قانونی خویش را تغییر دهد.

بایننس پس از سرمایه‌گذاریِ اولیه در صرافی FTX در سال 2019 (1397) مبالغی را به صورت توکن FTT دریافت کرده است. براساس بیانۀ رسمی ژائو، صرافی FTX با پرداخت 2.1 میلیارد دلار، ترکیبی از FTT و BUSD، اقدام به بازخرید حق مالکیت تجاری استیبل‌کوین بایننس کرده است.

CZ یادآور شد که به دلیل وضعیت زمستانی بازار کریپتو، فروش و نقد کردن FTTها چند ماه به طول می‌انجامد. وی همچنین متذکر شد که این فرآیند به نحوی صورت می‌پذیرد که تاثیر اندکی بر بازار FTT داشته باشد. داده‌های Etherscan حاکی از آن است که 22,999,999 عدد FTT به ارزش 584 میلیون دلار از یک کیف‌پول به صرافی بایننس انتقال یافته است. این مبلغ 17 درصد از حجم کل دارایی‌های در گردش FTT را شامل می‌شود.

علی‌رغم اظهارات CZ، یکی از کاربران توییتر مدعی شد که این حجم از نقدینگیِ بالا ممکن است وام‌های مبتنی FTT را با مشکل روبه‌رو سازد.

شفاف‌سازی مدیرعامل Alameda

تصمیم ژائو درپی اتهامات وارده به وضعیت مالی شرکت Alameda، بازوی معاملاتی FTX، اتخاذ شده است. در ترازنامۀ مالی افشا شدۀ این شرکت آمده است که Alameda در 30 ژوئن (9 تیر) 5.8 میلیارد دلار توکن FTT در اختیار داشته است. ارزش کل دارایی‌های این شرکت 14.6 میلیارد دلار برآورد شده است، این در حالی‌ست که این شرکت 8 میلیارد دلار بدهی داشته است.

Caroline Ellison، مدیرعامل Alameda، با انتشار توییتی در روز گذشته مدعی شد که شرکت وی بیش از 10 میلیارد دلار دارایی دارد که این مبلغ در ترازنامه‌های مالی اعمال نشده است. وی اظهار داشت که Alameda از پوشش‌‌های ریسک‌ِ ناشناس و متعددی استفاده و بخش عمده‌ای از بدهی خود را بازپرداخت کرده است.

وی حتی به CZ پیشنهاد داد برای حفظ تعادل بازار حاضر است کل توکن‌های FTT بایننس را به ارزش 22 دلار (برای هر واحد) خریداری نماید.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بایننس کوین و توکن BNB

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا