ایستگاه خبر

صرافی بایننس به دنبال کلاهبرداران توکن SQUID

به دنبال افزایش فضایی و سپس سقوط توکن SQUID در هفته گذشته، بایننس در حال بررسی این حادثه است و در تلاش است تا توسعه‌دهندگانی را که از آن زمان پروژه را رها کرده‌اند، ردیابی کند.

بدون شک تا حدی به دلیل محبوبیت سری بازی‌های Netflix Squid، توکن SQUID با افزایش قیمت نمایی روبرو شد که طی چند روز از ۰.۰۱ دلار به ۳۰۰۰ دلار رسید.

توکن سپس با سرعتی سریع‌تر به صفر رسید، زیرا توسعه‌دهندگان فرار کردند، وبسایت حذف شد و سرمایه‌گذاران در توکن مجبور بودند زیان‌های خود را حساب کنند.

باید اعتراف کرد که رمز ارزها هنوز راه طویلی برای پاکسازی صنعت و جلوگیری از کلاهبرداری‌های این چنینی آن هم به این راحتی دارند.

بنابراین دیدن اینکه بایننس وارد میدان شده، دلگرم‌کننده است. بزرگ‌ترین صرافی در حوزه کریپتو اعلام کرده است که تلاش می‌کند آدرس‌های مرتبط با کلاهبرداران را در لیست سیاه قرار دهد و همچنین تمام اطلاعاتی را که پیدا می‌کند در اختیار مقامات تمام حوزه‌های قضایی مربوطه قرار می‌دهد.

سخنگوی Binance در مورد این کلاهبرداری گفت:

این نوع پروژه‌های کلاهبرداری در فضای DeFi بسیار رایج شده‌اند، زیرا سرمایه‌گذاران سوداگر رمز ارز که به دنبال سود کلان یک‌شبه هستند، سریعاً در پروژه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند بدون اینکه دقت لازم را انجام دهند.

احتمالاً این آخرین کلاهبرداری نیز نخواهد بود، زیرا سرمایه‌گذاران به قمار روی این نوع استارت‌آپ‌های کریپتو ادامه خواهند داد. عده کمی وجود دارند که سرمایه‌گذاران را فریب می‌دهند، اما سودهای شگفت‌انگیز به‌واسطه ورود زودهنگام به پروژه‌های موفق وسوسه‌انگیز است.

بایننس با توجه به اینکه گفته می‌شود کلاهبرداران با استفاده از Tornado Cash ردپای خود را نیز پوشش داده‌اند، کار خود را ادامه می دهد.

CZ، مدیر عامل بایننس از سرمایه‌گذاران خواست تا در مورد ارزهای دیجیتال دانش بیشتری کسب کنند، اما او همچنین اذعان کرد که سرمایه‌گذاران جدید بیشتری وارد بازار شده اند. وی گفت:

ما وارد دوره اوج حدس و گمان می شویم—مردم به دنبال طرحی برای ثروتمند شدن سریع یا فرصت ۱۰۰ برابری هستند. حقیقت این است که آن صد برابر شدن اغلب اتفاق نمی‌افتد و با ریسک خیلی بالایی همراه است.

 

 

پیشنهاد مطالعه: روش های رایج کلاهبرداری (اسکم) در حوزه رمزارز و بلاکچین، بخش اول

 

Source

https://coiniran.com/?p=48184
دکمه بازگشت به بالا