ایستگاه خبر

مشارکت ۵۰۰ میلیون دلاری بایننس با ایلان ماسک برای خرید توییتر

یکی از بزرگترین صرافی‌های رمز ارزی جهان، بایننس طبق داده‌های ثبت شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، با سرمایه‌گذاری مشترک ۵۰۰ میلیون دلاری به ایلان ماسک برای تصاحب ۴۴ میلیارد دلار توییتر کمک کرده است.

در ۵ ماه مه (۱۵ اردیبهشت)، ماسک در یک بیانیه کلی در مورد این خرید اعلام کرد توییتر با توجه شرایط موجود در نامه‌های تعهد سهام سرمایه‌گذار مشترک مجموعاً حدود ۷.۲ میلیارد دلار تعهدات مالی جدید مربوط به توافقنامه ادغام دریافت کرده است.

طبق این سند، بایننس در کنار بازیگران اصلی صنعت کریپتو از جمله صندوق سرمایه‌گذاری Sequoia و شرکت مدیریت و تحقیقات Fidelity، یکی از ۱۸ سرمایه‌گذار مشترک با ایلان ماسک در خرید توییتر است.

هر یک از سرمایه‌گذاران سهام ذکرشده در سند متعهد شده‌اند که قبل از به پایان رسیدن فرایند خرید در آن مشارکت کنند. چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار بایننس، در توییتی از این تعهد به عنوان «یک کمک کوچک در راستای هدف» یاد کرد.

سرمایه‌گذاران خرید توییتر

بایننس با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری، چهارمین مشارکت‌کننده بزرگ پس از صندوق لارنس جی. الیسون است که ۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد. در همین حال، Sequoia Capital و VyCapital به ترتیب ۸۰۰ و ۷۰۰ میلیون دلار اهدا کردند.

ماسک، مدیر عامل میلیاردر و بنیانگذار تسلا، در ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) اعلام کرد توییتر را خریداری کرده است و انتظار می‌رود این معامله به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ انجام شود.

از سوی دیگر، بایننس به طور فعال در تلاش است تا با مشارکت در سرمایه‌گذاری‌ها و استارت‌آپ‌های مختلف، دامنه خود را گسترش دهد. اخیراً، چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، در فرانسه را برای تبدیل این کشور به «قلب جامعه ارزهای دیجیتال اروپا» تعهدی ۱۰۰ میلیون یورویی (حدود ۱۰۸ میلیون دلار) داده است.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ فهرست صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی

 

Source

https://coiniran.com/?p=51011
دکمه بازگشت به بالا