ایستگاه خبر

خرید CoinMarketCap توسط باینانس با قراردادی ۴۰۰ میلیون دلاری

بزرگترین صرافی رمزارزها، بزرگترین وبسایت اطلاعاتی کریپتو را خواهد خرید. اما آیا این قرارداد به نفع صنعت کریپتو خواهد بود؟

گفته می‌شود که باینانس قرار است بازار داده‌های CoinMarketCap را خریداری کند. قیمت این قرارداد ۴۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود. طبق خبری از The Block, باینانس در آخرین مراحل عقد این قرارداد است که در هفته آینده به طور رسمی اعلام خواهد شد.

براساس داده‌های Crunchbase این پنجمین موفقیت بزرگ باینانس خواهد بود. این شرکت پیشتر DappReview، یک بستر تحلیلی داده برای برنامه‌های غیرمتمرکز، را خریده بود. همچنین WazirX، صرافی هندی رمزارز، JEX صرافی مبادلات و مشتقات آینده رمزارزها و Trust Wallet که کیف پول رمزارز تلفن همراه است، از دیگر دارایی‌های باینانس به شمار می‌آیند. این شرکت همچنین در Mars Finance، یک خبرگزاری مستقر در چین نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

CoinMarketCap یکی از محبوب‌ترین منابع داده‌های رمزارز در صنعت کریپتو است. با وجود نگرانی‌هایی مبنی بر فعالیت‌های جعلی در این وبسایت، SameWeb گزارش کرده است که ۳۷ میلیون کاربر ماهانه از این وبسایت بازدید می‌کنند.

معامله اخیر باینانس چه اثری بر صنعت رمزارز تأثیر خواهد گذاشت؟

با توجه به اینکه باینانس به عنوان یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارزهاست و CoinMarketCap نیز بزرگترین منبع داده در این صنعت است، این توافق می تواند صنعت رمزارز را بیش‌ازپیش متمرکز کند. یوجین نگ، رئیس فروش Matrixport و معامله‌گر سابق Deutsche Bank نوشت:

« از این به بعد چه کسی به CoinMarketCap اعتماد خواهد کرد ؟ احتمال دارد سهام شرکت Binance بهتر از پیش شود، اما داشتن سیستم یکپارچه‌یی از اطلاعات که بی‌طرفانه و به دور از غرض‌ورزی فعالیت می‌کند، دور از ذهن خواهد بود.»

Source

https://coiniran.com/?p=37939
دکمه بازگشت به بالا