ایستگاه خبر

زنجیره هوشمند بایننس مکانیزم سوزاندن BNB در لحظه را فعال می‌کند

زنجیره هوشمند بایننس مکانیزم سوزاندن خودکار خود را راه‌اندازی کرده است که تفاوت‌هایی با هارد فورک لندن اتریوم دارد.

زنجیره هوشمند بایننس (BSC) اخیرا BEP-95 را فعال کرده است که مکانیزم سوزاندن بلادرنگ را در ساختار توکنومیک خود ادغام می‌کند. از این پس، نسبت ثابتی از هزینه‌های گس جمع‌آوری شده توسط اعتبار سنجی BSC در هر بلوک سوزانده می‌شود.

BSC در اوایل این هفته از راه‌اندازی مکانیسم جدید در توییتر خبر داد. نسبت سوخت آن—قابل تنظیم توسط حاکمیت—گزارش شده است. این نسبت در حال حاضر ۱۰ درصد است.

BEP-95 در ۲۲ اکتبر با هدف سرعت بخشیدن به فرآیند سوزاندن در بایننس و تمرکززدایی بیشتر شبکه معرفی شد. این شرکت همچنین این نظریه را مطرح کرد که احتمالاً از طریق بالا. بردن میزان نایابی، قیمت توکن‌های BNB را افزایش می‌دهد.

بایننس ادعا کرد:

در حالی که اجرای این BEP ممکن است مقدار کل BNB را که اعتبار نویسان و نمایندگان در فرآیند دریافت می‌کنند کاهش دهد، می‌تواند ارزش فیات پاداش آن‌ها افزایش یابد. این مکانیسم سوختن باعث کاهش عرضه BNB می‌شود. بنابراین، با افزایش تقاضا ارزش BNB بیشتر می‌شود.

بایننس از زمان شروع به کار سوزاندن BSC را به صورت دستی انجام داده است. هدف آن کاهش ۵۰ درصدی عرضه کل BNB از ۲۰۰ میلیون توکن به ۱۰۰ میلیون توکن بود. قبل از اعلام BEP-95 حدود ۶۴۰ میلیون دلار (۱,۳۳۵,۸۸۸ BNB) از شبکه خارج شد.

سوزاندن بلادرنگ بایننس در کنار رویدادهای سوزاندن برنامه‌ریزی شده صرافی کار خواهد کرد. شایان ذکر است، حتی پس از سوختن‌های برنامه‌ریزی‌شده به هدف عرضه BNB به ۱۰۰ میلیون، همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

سوزاندن بایننس در مقابل اتریوم

مکانیسم سوزاندن جدید بایننس مشابه—اما نه یکسان—با اتریوم است. در حالی که هر دو زنجیره از طریق کارمزد تراکنش، توکن‌هایی را برای استخر سوزاندن جمع‌آوری می‌کنند، برخی از کارمزدهای BSC هنوز برای جبران اعتبارسنجی‌ها استفاده می‌شوند. در اتریوم، تمام هزینه‌های اجباری، با گزینه «انعام» در دسترس تراکنش‌ها برای جبران خسارت ماینرها، به استخر سوخت ارسال می‌شوند. بقیه غرامت ماینرها از طریق جوایز بلاک تحویل داده می‌شود.

علاوه بر این، از آنجایی که بایننس از اثبات سهام استفاده می‌کند، هیچ توکن جدیدی برای متعادل کردن سوخت وارد گردش نمی‌شود. در همین حال، پاداش‌های بلاک اتریوم و استخر سوخت هنگام تأثیرگذاری بر عرضه ارز برخلاف یکدیگر کار می‌کنند. این گاهی اوقات منجر به یک دوره زمانی خالص تورم برای اتریوم می‌شود، اما همچنان یک محیط تورمی را در کل ایجاد می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: مروری بر عملکرد اثبات سهام, کار، زمان، سوزاندن و ظرفیت در بلاکچین

 

Source

https://coiniran.com/?p=48568
دکمه بازگشت به بالا