ایستگاه خبر

در روند نزولی اخیر بایننس بیشترین حجم ضررها را به خود اختصاص داد

بسیاری از سرمایه‌گذاران پس از سقوط بیش از ۱۷ درصدی بازار رمز ارزها در ۱۷ آوریل سرمایه‌ی خود را از بازار بیرون کشیده‌اند. داده‌ها نشان می‌دهد که بایننس بیشترین ضررهای وارده را به خود اختصاص داده است.

بیش از ۴.۴ میلیارد دلار در بایننس نقد شده است

این هفته، به علت قطعی برق در سین کیانگ چین و توقف فعالیت استخراجگران آن منطقه، بازار یکی از شدیدترین سقوط‌های خود را از ابتدای سال تاکنون تجربه کرد.

رمز ارزها به سرعت به کاهش میزان استخراج بیت کوین واکنش نشان دادند. در عرض چند ساعت، کل سرمایه‌ی بازار رمز ارزها از ۲.۱۵ تریلیون دلار به پایین‌ترین میزان سه هفته‌ی اخیر یعنی ۱.۷۸ تریلیون دلار کاهش یافت. این رکود ناگهانی بازار در یک واکنش زنجیره‌ای منجر به یک فروش گسترده و نقد شدن تقریباً ۹ میلیارد دلار شد.

داده‌های Bybt نشان می‌دهد فقط در بایننس موقعیت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدتی به ارزش ۴.۴۳ میلیارد دلار نقد شده‌اند.

بایننس برای جلوگیری از نقد شدن کامل موقعیت کاربر از پروتکلی استفاده می‌کند که با عنوان «نقدینگی هوشمند» شناخته می‌شود. اما مشکلاتی که اخیراً به وجود آمد، علیرغم این سیاست‌ها، خسارات زیادی به بار آورد.

سایر سیاست‌های نقدینگی

طبق ارائه‌دهنده داده‌های بازار TIE، این مسائل در بایننس در دوره‌های نوسان زیاد اتفاق می‌افتد. در مقابل، FTX و Bitfinex به لطف سیاست‌های نقدینگی خود ثابت کرده‌اند که سازگارترین و ایمن‌ترین صرافی‌ها برای تجارت هستند.

سام بانکمن فرید، مدیر ارشد تکنولوژی در FTX، تأیید کرد که کاربران پلتفرم این صرافی از این سقوط ناگهانی جان سالم به در بردند. این صرافی با استفاده از یک مکانیزم نقدینگی سه‌مرحله‌ای، احتمال بازپس‌گیری هزینه‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

از آنجا که FTX در برابر تبعات این سقوط در بازار مقاومت کرد، اکنون بیش از ۱۰ درصد از حجم معاملات جهانی رمز ارزها را تشکیل می‌دهد.

درسی برای معامله‌گران؟

با توجه به وضعیت صعودی فعلی، سقوط اخیر می‌تواند درسی برای معامله‌گران با سود بالا باشد.

دوره‌هایی با نوسانات زیاد معمولاً مسائلی را در پلتفرم‌های تجاری ایجاد می‌کنند که به دلیل افزایش تعداد کاربران ایجاد می‌شود. عدم توانایی صرافی در کنترل میزان ترافیک بالا در حالی که قیمت در حال سقوط است، می‌تواند باعث ضرر و زیان کاربران شود.

بنابراین، برای حفظ سود و کاهش ضرر اجرای یک استراتژی قوی مدیریت ریسک یک ضرورت است.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ یک مقایسه تخصصی 

 

Source

https://coiniran.com/?p=45244
دکمه بازگشت به بالا