ایستگاه خبر

صرافی بایننس سپرده‌گذاری در نیجریه را به حالت تعلیق  درمی‌آورد!

صرافی بایننس به طور موقت سپرده‌گذاری به پول نیجریه را معلق کرده است. این به دنبال دستوری است که بانک مرکزی این کشور دیروز صادر کرده بود و از همه موسسات مالی و بانک‌های ملی کشور خواسته بود که حساب‌های افراد و موجودیت‌های مرتبط با رمز ارز را شناسایی و مسدود کنند. بانک مرکزی این کشور قبلا نیز در سال ۲۰۱۷ در این خصوص هشدار داده بود و اعلام کرده بود که بیت کوین و رمز ارز‌ها را به عنوان پول قانونی به رسمیت نمی‌شناسد. این تصمیم بانک مرکزی نیجریه بر ورودی و خروجی ارز فیات قطعا تاثیر خواهد گذاشت اما بنا به نظر منابع خبری کشور نیجریه، اکثر معاملات کریپتویی این کشور در پلتفرم‌های همتا به همتا انجام می‌گیرد و بنابراین این معاملات تحت تاثیر این قانون جدید قرار نخواهند گرفت.

بایننس در اعلامیه‌ای ابراز داشت که فعلا به طور موقت سپرده‌گذاری با پول نیجریه را معلق می‌کند و بررسی‌های بیشتری در این زمینه انجام خواهد گرفت. این تعلیق از ساعت ۷ بعد ازظهر جمعه به وقت محلی نیجریه آغاز شد. این اقدام بانک مرکزی نیجریه نتیجه اعتراضات اخیر در این کشور است که معترضان در جریان این اعتراضات از بیت کوین برای جمع‌آوری وجه استفاده کرده بودند. این اقدام بانک مرکزی با اعتراض شدید کاربران نیجریه‌ای کریپتو در تویتر مواجه شده است. حرفه‌ای‌های فضای کریپتو معتقدند که این وحشت مدت زیادی ادامه نخواهد داشت و تاثیر خاصی بر پذیرش کریپتو نخواهد داشت.

از طرف دیگر، برخی بر این باورند که این اقدام بانک مرکزی نیجریه نتیجه رشد بیت کوین در سال ۲۰۲۰ است که اینک بسیاری از نیجریه‌ای‌ها به سمت این رمز ارز جذب شده‌اند و درآمد خود را به بیت کوین تبدیل می‌کنند. آنها معتقدند که مشکل اصلی بانک مرکزی این قضیه است و مقامات نیجریه مشکلی با ترید رمز ارز ندارند و به زودی اوضاع به حالت عادی باز خواهد گشت.

تا به حال، بانک مرکزی نیجریه دلیل این اقدام خود را ذکر نکرده است. نیجریه آخرین کشوری است که به قانون‌گذاری در زمینه رمز ارز‌ها اقدام کرده است. قبلا نیز اقداماتی مشابه را از سوی کشور‌هایی مانند هند مشاهده کرده‌ایم و باید ببینیم که این بار چه می‌شود. نظر شما چیست؟ صرافی بایننس تا چه زمانی به این تعلیق سپرده‌گذاری با پول نیجریه ادامه خواهد داد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43559
دکمه بازگشت به بالا