ایستگاه خبر

بایننس و کراکن حساب کاربران عادی روس را مسدود نخواهند کرد

میخائیلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر اوکراین، دیروز از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال خواست تا حساب‌های روسیه را مسدود کنند. کراکن و بایننس هر دو این درخواست را رد کرده‌اند.

مقاومت صرافی‌ها برای مسدود کردن حساب‌ روس‌ها

بایننس و کراکن درخواست معاون نخست وزیر اوکراین برای مسدود کردن کاربران روسی را رد کردند.

دیروز، معاون نخست وزیر اوکراین، میخایلو فدوروف، از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خواست تا کاربران روسی را مسدود کنند و نوشت:

من از همه صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال می‌خواهم که آدرس‌های کاربران روسی را مسدود کنند. نه تنها آدرس‌های مرتبط با سیاستمداران روسی و بلاروسی، بلکه برای جلوگیری از خرابکاری مسدود کردن کاربران عادی نیز بسیار مهم است.

صرافی‌های بایننس و کراکن از انجام این کار خودداری کرده‌اند مگر اینکه از نظر قانونی الزامی باشد.

یکی از نمایندگان بایننس به رویترز گفت که این صرافی «یک‌طرفه حساب‌های میلیون‌ها کاربر بی‌گناه را مسدود نمی‌کند» زیرا «کریپتو قرار بود آزادی مالی بیشتری را برای مردم در سراسر جهان فراهم کند». بایننس حساب‌های آن کاربران روسی را که تحت تحریم‌ها هستند، بلوکه می‌کند.

همچنین، دیروز، بایننس از اهدای ۱۰ میلیون دلار رمز ارز به اوکراین خبر داد.

به طور جداگانه، جسی پاول، مدیرعامل کراکن به توییت فدوروف پاسخ داد و نوشت که کراکن «نمی‌تواند حساب‌های مشتریان روسی را بدون الزام قانونی مسدود کند.» او حدس خود را اضافه کرد که اکثریت قریب به اتفاق دارندگان کریپتو در @krakenfx ضد جنگ هستند و بر دیدگاه خود در مورد اهمیت نیازها و حقوق فردی در سراسر موضوع تأکید کرد.

با این حال، اعمال فشار اوکراین بر صرافی‌های رمز ارزی هنوز تمام نشده است. طبق گزارش‌ها، مقامات کشور در حال پیگیری مطالبات قانونی و تحریم‌های رسمی هستند. رئیس گروه متخصص دارایی‌های مجازی در وزارت تحول دیجیتال اوکراین (که فدوروف وزیر آن است) امروز تأیید کرد که تلاش‌هایی برای تحمیل این موضوع به صرافی‌ها انجام خواهد شد.

 

پیشنهاد مطالعه: پیشنهاد تحلیل‌گران برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها

 

Source

https://coiniran.com/?p=50026
دکمه بازگشت به بالا