ایستگاه خبر

شکایت از Binance به اتهام تسهیل پولشویی

صرافی ژاپنی Fisco به اتهام تسهیل در پولشویی بیش از ۹ میلیون دلار رمزارز سرقت‌شده، از صرافی Binance در دادگاه ایالات متحده شکایت کرده است.

روز دوشنبه، Fisco شکایتی را در دادگاه منطقه شمالی کالیفرنیا مطرح کرد و خطاب به Binance گفت که سیاست‌های سست شما در زمینه شناخت مشتری (KYC) به مجرمان سایبری اجازه داده است رمزارزهای دزدیده‌شده از Zaif را به کریپتو یا پول نقد دیگر تبدیل کنند. Fisco مالک صرافی کریپتوی Zaif است.
Zaif در سپتامبر ۲۰۱۸ هک شد و در آن زمان سرمایه‌ای به ارزش حدود ۶۳ میلیون دلار را از دست داد. طبق گزارش blockchain analytics، فیسکو در این شکایت می‌گوید: «دزدهایی که Zaif را هک کردند، در نهایت از طریق بایننس ۱،۴۵۱.۷ بیت کوین را پولشویی کردند». ارزش  این بیت کوین‌ها در آن زمان تقریباً ۹.۴ میلیون دلار بود و امروز ارزش آن بیش از ۱۵ میلیون دلار است.

Fisco ادعا کرده است که پروتکل‌های KYC و مبارزه با پولشویی (AML) Fisco بایننس به طرز تکان‌دهنده‌ای سست هستند و با استانداردهای این صنعت مطابقت ندارند.

در ادامه گفته شده که Zaif در زمان کوتاهی پس از هک شدن با کارکنان Binance تماس گرفته و از آنها خواسته تا تراکنش‌ها و حساب‌های مربوط به بیت کوین سرقتی را مسدود کنند، اما Binance تلاشی برای قطع روند پولشویی نکرد، در حالی که می‌توانست این کار را انجام دهد.

طبق این شکایت، Zaif اکنون با در نظر گرفتن بهره‌ی زمان هک شدن و جبران عادلانه برای زمان و هزینه صرف‌شده در تعقیب اموال، بیش از ۹ میلیون دلار از Binance تقاضای خسارت کرده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41158
دکمه بازگشت به بالا