ایستگاه خبر

بایننس با ادغام Arbitrum به‌مصاف مقیاس‌پذیری می‌رود

بایننس نخستین صرافی متمرکزی است که با شبکه‌ی لایه‌-۲ پرداختی اتریوم به‌نام Arbitrum One ادغام شده است، این حرکت برای حفظ جایگاه خود به‌عنوان برترین صرافی رمز ارز ازنظر حجم مبادلات بوده است.

ادغام بایننس و Arbitrum

این صرافی چینی در بیانیه‌ای از پذیرش شبکه‌ی اصلی Arbitrum One در زیرساخت‌های خود خبر داد، درنتیجه کاربران هم‌اکنون قادرند تا با این سازوکار جدید به واریز اتریوم بپردازند. بایننس همچنین خاطرنشان کرد که امکان برداشت دارایی‌ها از طریق این تکنیک به‌زودی فراهم خواهد شد.

این مشارکت به کاربران Arbitrum راهکار جدیدی برای انتقال دارایی‌های خود به پروتکل‌های لایه-۲ خواهد داد. سابق بر این برای ارسال توکن‌ها از پروتکل لایه-۱ اتریوم کاربران ملزم به استفاده از Arbitum Bridge یا سایر بلاک‌چین‌ها مانند Celer و Synapse بودند.

Arbitrum مجموعه‌ای از ابزارها و بروزرسانی‌های optimistic لایه-۲ برای بلاک‌چین اتریوم است، این راهکار به اتریوم کمک می‌کند تا بتواند همزمان با مقیاس‌پذیر بودن از کارمزدهای بسیار بالای تراکنش‌هایش بکاهد. Arbitrum با استفاده از پروتکل اجماع چندلایه برای حل چالش‌ها و مشکلات گسترش شبکه، موجب تقلیل ازدحام بالای آن نیز می‌گردد.

استقبال کاربران اتریوم از تصمیم بایننس

اکثر کاربران اتریوم و جامعه‌ی رمزنگاری از تصمیم بایننس برای ادغام با Arbitrum استقبال کرده‌اند. Lark Davis، یکی از اینفلوئنسرها و سرمایه‌گذاران رمز ارز، تصمیم بایننس را گامی بسیار بزرگ برای پذیرش اتریوم دانست و با پست کردن عکس این رویداد در توئیتر حمایت خود را آن نشان داد.

تریدری دیگر این ادغام را تیرخلاصی برای Matic دانست، زیرا تراکنش‌های اتریوم اکنون با هزینه‌ای بسیار کمتر در خارج از بلاک‌چین آن پردازش و اجرا می‌گردند. با مهاجرت و تمرکز اکثر توسعه‌دهندگان بر پروتکل‌های لایه-۲ اتریوم، شبکه‌ی آن هرچه بیشتر به مقیاس‌پذیری نزدیک‌تر گشته است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی آلتکوین‌هایی با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های لایه دوم مانند لایتنینگ (Lightning)

Source

https://coiniran.com/?p=48429
دکمه بازگشت به بالا