ایستگاه خبر

تاسیس دفتر بایننس در فرانسه مشروط به بهبود قوانین ضد پول‌شویی (AML) است

سازمان تنظیم‌کننده‌ی مالی فرانسه (AMF) اظهار داشت که صرافی رمز ارز بایننس برای تاسیس شعبه در پاریس ملزم به ارتقای قوانین ضد پول‌شویی (AML) و پیروی از آن است. این خبر در پاسخ به بیانات اخیر مدیرعامل بایننس درخصوص انتخاب پاریس به‌عنوان گزینه‌ای مناسب جهت تاسیس یک شعبه‌ی منطقه‌ای منتشر شده است.

بایننس فاقد آمادگی لازم برای حضور در فرانسه است

صرافی بزرگ رمز ارز بایننس اخیرا تصمیم به تاسیس شعبه‌ی جدیدی برای خود گرفته است، این صرافی که خود را یک پلتفرم مبادلاتی غیرمتمرکز فاقد دفتر و مرزهای جغرافیایی معرفی می‌کرد اکنون سیاست‌های خود را تغییر داده و تمایل خود را برای ایجاد یک دفتر فیزیکی اعلام داشته است. اما سازمان‌های تنظیم‌کننده‌ی جهانی ممکن است با وضع قوانینی مسیر تحقق این تصمیم را با موانعی روبرو سازند.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل این صرافی، علاقه‌ی خود را به پاریس با وصف آن به یک «منطقه‌ی بی‌طرف» برای استقرار شعبه جدید خود اعلام داشته است. لازم به‌ذکر است که فرانسه یکی از کشورهایی است که طی ماه‌های گذشته با سازوکار بایننس به‌مشکل برنخورده است.

اما خبرگزاری رویترز مهاجرت این صرافی را به پایتخت هنری جهان امری ساده ندانسته و آن را منوط به پیروی از قوانین ضد پول‌شویی سازمان‌های تنظیم‌کننده‌ی بومی می‌داند.

همکاری بایننس با فینتک فرانسه

صرافی بایننس و انجمن غیرانتفاعی فینتک فرانسه در ماه نوامبر برای توسعه و اجرای یک پروژه‌ی ۱۰۰ میلیون یورویی بلاک‌چین در اروپا همکاری خود را بایکدیگر آغاز کردند. این پروژه که به‌نام «Objective Moon» شناخته می‌شود هدف اصلی خود را حمایت از پشتیبانی صنعت دارایی‌های دیجیتال در فرانسه و قاره اروپا بیان می‌کند.

باتوجه به راه‌اندازی سه شرکت متفاوت توسط بایننس در اوایل سال جاری در ایرلند (Binance (APAC) Holdings ,Binance (Services) Holdings و Binance Technologies)، می‌توان این کشور را یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای تاسیس شعبه‌ی اروپایی این صرافی دانست.

به‌علاوه در روزهای پیش شاهد بنیان‌گذاری چهارمین شرکت بایننس (Binance Exchange) برای ارائه‌ی خدمات تسویه‌ی قراردادهای آتی در ایرلند بودیم، درنتیجه‌ پاسخ ژائو درخصوص حضور ایرلند درمیان کشورهای موردنظرش مثبت بوده است.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با قوانین ضد پول‌شویی ارزهای دیجیتال (AML)

Source

https://coiniran.com/?p=48512
دکمه بازگشت به بالا