ایستگاه خبر

توقف معاملات یوان چین در بایننس پس از ممنوعیت کریپتو در این کشور

بایننس بزرگترین صرافی رمز ارزی جهان، در واکنش به ممنوعیت کلی کریپتو در چین، معاملات یوان به یورو را در تاریخ ۳۱ دسامبر تعطیل می‌کند.

بایننس یوان چین را از بستر همتابه‌همتا حذف می‌کند

در پاسخ به آخرین الزامات نظارتی چین، بایننس در حال حذف یوان از پلتفرم مصرف‌کننده به مصرف‌کننده (C2C) خود است.

این شرکت در بیانیه چهارشنبه خود اعلام کرد که بزرگترین صرافی رمز ارزی جهان معاملات یوان را در پلتفرم C2C خود در ۳۱ دسامبر حذف می‌کند. بایننس همچنین به بررسی و تعلیق حساب‌های کاربران چینی می‌پردازد و به آن‌ها هفت روز فرصت می‌دهد تا قبل از تغییر‌حساب‌های خود به حالت «فقط برداشت»، موقعیت‌های خود را ببندند. در قسمتی از این بیانیه آمده است:

اگر این پلتفرم کاربران مستقر در چین را پیدا کند، حساب‌های مربوط به آن‌ها را به حالت «فقط برداشت» تغییر می‌دهد و کاربران فقط قادر به برداشت، لغو سفارشات، و بستن موقعیت‌ها خواهند بود.

در حالی که بایننس در سال ۲۰۱۷ از بازار چین خارج شده بود، این شرکت در سال ۲۰۱۹ یک پلتفرم همتا به همتا راه‌اندازی کرد که به کاربران اجازه می‌داد رمز ارزها را در برابر یوان چین معامله کنند. در حال حاضر، در پاسخ به ممنوعیت گسترده چین در ۲۴ سپتامبر، بایننس تمام روابط خود را با بازار چین پایان می‌دهد.

موضع سخت چین در برابر رمز ارزها چندین سال است که به طور گسترده ادامه دارد. مقامات از سال ۲۰۱۳ هشدارها و تهدیدهایی مبنی بر ممنوعیت رمز ارزها در چندین نوبت داده‌اند. با این حال، با اخذ سیاست‌های  جدید در ۲۴ سپتامبر، بانک خلق چین (PBOC) همه چیز را غیرقانونی اعلام کرد: استخراج، راه‌اندازی صرافی‌های رمز ارزی برای تبلیغ یا انتشار اطلاعات مربوط به تجارت کریپتو.

ماه گذشته، «فایروال بزرگ» چین CoinGecko و CoinMarketCap، دو وب سایت محبوب ردیابی قیمت رمز ارزها را مسدود کرد. علاوه بر این، امروزه به نظر می‌رسد برنامه پیام‌رسان محبوب چینی WeChat سانسور جستجوهای “Binance” و “Huobi” را آغاز کرده است، و به دو پلتفرم رسانه‌های اجتماعی Weibo و موتور جستجوی Baidu پیوست که مسدود کردن نتایج مبادلات را در ماه ژوئن آغاز کرده بودند.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی بایننس کوین و توکن BNB

 

Source

https://coiniran.com/?p=47896
دکمه بازگشت به بالا