ایستگاه خبر

بازار قراردادهای آتی و مشتقات بایننس در قاره‌ی اروپا کاهش می‌یابد

صرافی رمز ارز پیشتاز بایننس درحال کاهش بازار قرارداد‌های آتی و مشتقات کریپتوی خود در قاره‌ی اروپا است، این تصمیم نخست در کشورهای هلند، آلمان و ایتالیا اجرایی می‌گردد.

توقف عرضه‌ی مشتقات رمز ارز توسط بایننس

صرافی چینی بایننس در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر ساخت گفته است:

«ما پیوسته محصولات خود را ارزشیابی نموده و برای تامین نیاز مشتریان، تعامل نزدیکی با همکاران خود داریم. ما از امروز عرضه‌ی مشتقات رمز ارز خود را در منطقه‌ی اروپا متوقف کرده و کشورهای هلند، ایتالیا و آلمان نخستین مناطقی هستند که مشمول این رویکرد جدید خواهند شد.»

باآنکه تنها اسم سه کشور فوق در این اطلاعیه به‌چشم می‌خورد، اما باید دانست این تصمیم کل قاره‌ی اروپا را دربر خواهد گرفت.

در ادامه‌ی این متن آمده است که اروپا بازار بسیار مهمی برای بایننس است و این صرافی اقدامات پیش‌گیرانه‌ای که درخصوص قانون‌گذاری رمز ارزها در این قاره صورت گرفته است را به رسمیت می‌شناسد.

بایننس خاطرنشان کرد که مشتریان کشورهای آلمان، هلند و ایتالیا قادر نخواهند بود که از قراردادهای آتی یا مشتقات کریپتو با سودآوری سریع استفاده نمایند؛ بازار مشتقات بایننس شامل محصولاتی از قبیل معاملات دائمی، قراردادهای آتی، قراردادهای آپشن یا اختیار معامله و توکن‌های اهرمی یا لوریج‌شده می‌باشد.

بازار قراردادهای آتی و مشتقات بایننس در قاره‌ی اروپا کاهش می‌یابد

این تازه‌ترین اقدام بایننس برای کسب رضایت مقامات نظارتی اروپا است. برخی از تدابیری که بایننس در ماه جاری اعمال نمود عبارتند از کاهش سقف سود معاملات اهرمی یا لوریج شده‌ی بایننس از ۱۰۰ به ۲۰ برابر، محدودیت برداشت روزانه برای کاربران تائید نشده، عرضه‌ی یک ابزار گزارش مالیاتی و توقف عرضه‌ی عمومی توکن سهام.

این مجموعه از تصمیمات پس از چندین هفته نظارت شدید از سوی نهادهای قانون‌گذاری در سراسر جهان رخ داده است. طی ماه گذشته کشورهای انگلستان، سنگاپور، ژاپن و ایتالیا نگرانی خود را درخصوص فعالیت‌های مالی بایننس در خاک خود ابراز نموده‌اند.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، با بیان اینکه قصد پیروی از قوانین جدید را دارد، در اوایل ماه جاری پیشنهاد استخدام یک مدیرعامل با سابقه‌ی مفید همکاری با سازمان‌های نظارتی را مطرح نموده است.

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=46803
دکمه بازگشت به بالا