ایستگاه خبر

توقف برداشت‌های‌ رمز ارز در صرافی بایننس!

صرافی بزرگ بایننس برداشت دارا‌یی‌های رمز ارز را موقتا برای کاربرانش غیرفعال کرده است. این صرافی پرطرفدار با پست توئیتی در ساعات گذشته اعلام کرد که تمام برداشت‌های رمز ارز به‌دلیل «حجم بالای کارهای عقب‌مانده‌» به‌طور موقت غیرفعال شده‌اند. بایننس در این توئیت گفت که تیم توسعه‌دهندگان بررسی این مساله را اولویت اصلی خود قرار داده و بابت اختلال پیش‌آمده از مشتران خود پوزش طلبید.

توقف برداشت‌های‌ رمز ارز در صرافی بایننس!

بایننس در گذشته نیز از مشکلی مشابه رنج برده است. زمانی که استقبال از رمز ارزها به اوج خود رسیده بود صرافی‌های متمرکز بسیاری ازقبیل بایننس دچار بارِ کاری سفارش‌های فراوان شده و قادر به خدمت‌رسانی و خدمات پرداختی به کاربران خود نبودند.

با سقوط بزرگ بازار در ۱۹ امسال بایننس، Coinbase و صرافی‌های دیگری دچار اختلال شده و موقتا ازدسترس خارج شدند و کاربران نتوانستند دارایی‌های خود را در قیمت پایین از حساب‌شان خارج کنند. این ضعف بایننس موجب ضرر میلیون دلاری معامله‌گران شد، تاجایی کاربران متضرر برای شکایت از این صرافی تاکنون مبلغ ۵ میلیون دلار توسط شرکت حقوقی-مالی سوئیسی Liti Capital جمع‌آوری کرده‌اند.

در هفته‌ی پیش و همزمان با اوج‌گیری قیمت Shiba Inu، مشکلی مشابه توسط کاربران صرافی Coinbase و سایر صرافی‌های بزرگ گزارش شد. باآنکه بایننس در توضیح این مشکل تنها به گفتن «حجم بالای کارهای عقب‌مانده‌» بسنده کرده است، اما می‌توان افزایش بی‌سابقه‌ی علاقه به میم‌ کوین‌هایی همچون Shiba Inu را دلیل احتمالی این اختلال دانست.

به‌نظر می‌رسد مشکل پیش‌آمده تنها مربوط به بایننس است و سایر صرافی‌های متمرکز مانند Coinbase طبق روال معمول مشغول فعالیت‌اند. این رویداد یکی از شعارهای معروف رمزنگاری را به‌ ما یادآور می‌شود: تا زمانی که ماک کلید‌های خصوصی خود نباشید، مالک رمز ارزهای خود نیستید!

پیشنهاد مطالعه: معاملات مارجین ارز دیجیتال به چه معناست؟ (Margin Trading)

Source

https://coiniran.com/?p=48140
دکمه بازگشت به بالا