ایستگاه خبر

بایننس ۳.۴ میلیون دلار جریمه شد

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس توسط بانک مرکزی هلند به دلیل فعالیت بدون مجوز در هلند ۳.۴ میلیون دلار (۳.۳ میلیون یورو) جریمه شده است. این جریمه پس از آن صادر شد که بایننس در آگوست ۲۰۲۱ از بانک De Nederlandsche (DNB) به دلیل ارائه خدمات در کشور بدون مجوز لازم، هشدار گرفت.

بایننس با جریمه دسته سه، شدیدترین جریمه از سه سطح اجرایی DNB و با سقف حداکثر دو تا چهار میلیون یورویی که بانک می‌تواند اعمال کند، جریمه شده است. به گفته رگولاتور، نقض قوانین در یک «دوره طولانی» رخ داده است: از ۲۱ می ۲۰۲۰ تا ۱ دسامبر ۲۰۲۱. بر اساس اظهارات DNB، شرکت تابعه محلی، Binance Nederland BV، خدمات معاملات ارزهای دیجیتال را بدون رعایت مفاد قانون پیشگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم ارائه کرد، اما این جریمه به دلیل عدم پرداخت مالیات و سایر تخلفات نیز بود.

علاوه بر این، بایننس از مزیت رقابتی برخوردار است زیرا هیچ گونه مالیاتی به DNB پرداخت نکرده و مجبور به متحمل شدن هزینه‌های دیگری در ارتباط با نظارت مداوم توسط DNB نشده است.

این جریمه در آوریل ۲۰۲۲ صادر شد اما اخیراً علنی شده است. بایننس در ۲ ژوئن ۲۰۲۲ علیه این جریمه درخواست تجدید نظر داد.

طبق مقاله ای که توسط CNBC منتشر شده است، سخنگوی بایننس گفت:

در حالی که ما دیدگاه یکسانی در مورد تمام جوانب این تصمیم نداریم، اما عمیقاً به اقتدار و حرفه‌ای بودن تنظیم‌کننده‌های هلندی برای اجرای مقررات آن‌طور که صلاح می‌دانند احترام می‌گذاریم.

این جریمه در تضاد با تغییر اخیر بایننس برای برقراری صلح با تنظیم‌کننده‌های سراسر جهان خواهد بود. این صرافی اخیراً مسیر خود را تغییر داده است تا با تنظیم‌کننده‌ها مطابقت داشته باشد، به ویژه در اروپا، که مجوز فعالیت در فرانسه، اسپانیا و ایتالیا را به دست آورده است.

DNB با توجه به اینکه بایننس قبلاً برای ثبت درخواست کرده بود و در مورد عملیات خود در طول فرآیند «نسبتا شفاف» بوده است، جریمه را پنج درصد کاهش داد. بانک مرکزی همچنان در حال بررسی درخواست بایننس است.

 

پیشنهاد مطالعه: فهرست صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی

 

Source

https://coiniran.com/?p=57511
دکمه بازگشت به بالا