ایستگاه خبر

اخطار علیه بایننس این بار در لهستان، آیا اوضاع برای این صرافی کریپتو پیچیده‌تر می‌شود؟

اداره نظارت مالی لهستان (PFSA) با صدور اطلاعیه‌ای توجه سرمایه‌گذاران را به هشدارها و اقدامات اخیر ناظران خارجی علیه صرافی کریپتو بایننس جلب کرد.

مقامات لهستان خواستار احتیاط در معاملات بایننس هستند

سازمان نظارت مالی لهستان (UKNF) هشداری را درباره معامله در بایننس منتشر کرده است. این آژانس اعلام کرده بازار رمز ارزها نه تنظیم شده‌اند و نه تحت نظارت اداره نظارت مالی لهستان‌اند.

با این حال، با توجه به حوادث اخیر، PFSA به سرمایه‌گذاران لهستانی در مورد افزایش خطرات مرتبط با سرمایه‌گذاری و تجارت رمز ارزها در بایننس هشدار داده است.

این آژانس به کاربران توصیه کرده هنگام استفاده از خدمات بایننس احتیاط کنند و ادعا کرد فعالیت‌های این صرافی «ممکن است خطر قابل توجهی داشته باشد که منجر به از دست دادن سرمایه شود.»

در هشدار، PFSA به چندین تحول نظارتی اخیر مربوط به این صرافی اشاره شده است؛ شامل تحقیقات اداره نظارت بر امور مالی آلمان (BaFin) در مورد سوءظن به بایننس برای نقض تعهدات مربوط به دفترچه راهنمای مورد نیاز E.U.، اخطار سازمان رفتار مالی انگلستان (FCA) به بایننس مبنی بر اینکه این شرکت مجاز به انجام هیچ فعالیت نظارتی در انگلیس نیست، بررسی در جزیره کیمن و پرونده جنایی تایلند علیه این صرافی برای ارائه خدمات مالی غیرمجاز مرتبط با کریپتو در سرزمین‌های مربوطه.

PFSA در ادامه، هشدار قبلی خود در مورد خرید و فروش رمز ارزها در ژانویه ۲۰۲۱ را به سرمایه‌گذاران لهستانی یادآوری کرد.

لازم به تأکید است که برخلاف سایر تنظیم‌کنندگان خارجی—مانند آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) یا FCA انگلیس—که اخطارهای سختگیرانه‌ای داده‌اند، PFSA هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد و یا مدعی تخلفی از سمت بایننس نیست. مقامات لهستانی، صرفاً، توجهات خود را به خطرات احتمالی استفاده از خدمات این صرافی کریپتو معطوف کرده‌اند.

قبل از هشدار PFSA، مدیرعامل بایننس، با انتشار مطلبی بر تعهد اخیر شرکت در زمینه پیروی از مقررات تأکید کرد.

 

پیشنهاد مطالعه:‌بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=46457
دکمه بازگشت به بالا