ایستگاه خبر

همکاری بایننس با آژانس تحقیقات درباره کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون دلاری رمز ارزها

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس تصمیم گرفته است یک بار دیگر با مراجع نظارتی همکاری کند، زیرا با تحقیقات دیگری در ارتباط با کلاهبرداری میلیون دلاری در پاکستان که هزاران سرمایه‌گذار را تحت تأثیر قرار داده، مواجه است. بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، پس از دریافت اطلاعیه‌ای در مورد این موضوع، به آژانس تحقیقات فدرال این کشور (FIA) در تحقیقات خود قول کمک کامل داده است.

عمران ریاض، مدیر شاخه جرایم سایبری FIA، روز سه‌شنبه اعلام کرد پس از آنکه از این صرافی در یک کلاهبرداری که شامل «برنامه‌های کاربردی موبایل برای سرمایه‌گذاری آنلاین» بوده است، نام برده شد، بایننس با این آژانس تماس گرفته تا با آن‌ها همکاری کامل داشته باشد.

بایننس پشتیبانی‌ را بیشتر می‌کند

FIA دستور حضور حمزه خان، مدیر کل/تحلیلگر توسعه بایننس پاکستان را صادر کرده بود تا در همین مورد توضیح دهد. ریاض تأیید کرد که یک تیم دو نفره متشکل از کارمندان سابق بخش دارایی ایالات متحده توسط بایننس برای هماهنگی با آژانس منصوب شده است.

من از پاسخ بایننس، با در نظر گرفتن اهمیت موضوع، قدردانی می‌کنم و مشتاقانه منتظر ادامه همکاری در کشف فعالیت‌های مجرمانه مبتنی بر ارزهای دیجیتال هستم.

ریاض در توییت خود خاطرنشان کرده بود که کلاهبرداری نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلاری پس از دریافت چندین شکایت از هزاران سرمایه‌گذار در مورد جرایم مالی «۱۱ برنامه تقلبی با استفاده از آدرس بلاکچین بایننس» توسط FIA آشکار شد. ۲۶ آدرس کیف پول بایننس شناسایی شده است که در آن کلاهبرداران از سرمایه‌گذاران خواسته بودند تا توکن‌ها را پس از خرید در بایننس برای سود بالا به آن انتقال دهند.

حداقل ۲۶ آدرس کیف پول بلاکچین مشکوک شناسایی شده است که ممکن است مبالغ سرقت‌شده به آن منتقل شده باشد. نامه‌ای به Binance Holdings Limited نوشته شده است تا جزئیات این حساب‌های کیف پول بلاکچین را ارائه بدهد و آن‌‌ها را بلاک کند.

طرح پانزی؟

اطلاعیه FIA با ارائه نکاتی در مورد یک طرح پانزی، اضافه کرده بود،

این طرح‌ها به ضرر مشتریان جدید، و به نفع مشتریان قدیمی است و در نهایت وقتی سرمایه قابل توجهی به ارزش میلیاردها روپیه ایجاد شود، از بین می‌روند.

این آژانس همچنین با تلگرام تماس گرفته است، جایی که این اپلیکیشن‌ها گروه‌هایی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده بودند تا «سیگنال‌های شرط‌بندی به اصطلاح متخصصان، در مورد افزایش و سقوط بیت‌کوین» را برای آنها ارسال کنند. در حالی که آژانس تمام حساب‌های بانکی مرتبط با این کیف پول‌ها را مسدود کرده است، در صورت عدم رعایت تحقیقات بایننس هشداری برای این صرافی صادر خواهد کرد.

این «کلاهبرداری بزرگ مالی» می‌تواند به اقتصاد رو به رشد رمزارز پاکستان که اخیراً توسط کارشناسان مالی در این کشور حدود ۲۰ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است، لطمه بزند. همچنین در سال گذشته، Chainalysis از پاکستان به عنوان کشوری پیشرو در پذیرش کریپتو در منطقه جنوب شرق آسیا نام برد.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی پروژه‌های کلاهبرداری و اسکم‌ در حوزه‌ی رمز ارزها

 

Source

https://coiniran.com/?p=49252
دکمه بازگشت به بالا