ایستگاه خبر

بایننس معاملات ترا و رمز ارز لونا را مسدود کرد، این پایان بازی است؟

ژانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیر عامل بایننس، ارزیابی خود را از سقوط استیبل کوین TerraUSD (UST) و رمز ارز مرتبط با آن لونا (LUNA) ارائه کرده است.

من از نحوه برخورد (یا عدم رسیدگی) به این حادثه UST/LUNA توسط تیم ترا بسیار ناامید هستم. ما از تیم آن‌ها درخواست کردیم که شبکه را بازیابی کنند، لونای اضافی ضرب‌شده را بسوزانند و قلاب (peg) UST را بازیابی کنند. چون تا کنون، ما این کار را انجام داده‌ایم. با این حال هیچ پاسخ مثبتی دریافت نکردیم.

ژائو همچنین توضیح داد که چرا بایننس تصمیم گرفت معاملات هر دو توکن را متوقف کند.

برخی از کاربران ما که از مقادیر زیادی لونای تازه تولیدشده در خارج از صرافی اطلاعی نداشتند، دوباره شروع به خرید لونا کردند، بدون اینکه بدانند به محض اینکه سپرده‌گذاری مجاز شود، قیمت آن احتمالاً سقوط خواهد کرد. به دلیل این خطرات قابل توجه، ما معاملات آن‌ها را به حالت تعلیق درآوردیم.

زمانی که UST پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد، توکن‌ها از بین رفتند و فشار باورنکردنی‌ای بر لونا وارد شد تا قیمت خود را بالا نگه دارد. نحوه طراحی این دو توکن برای تعامل، منجر به افزایش عرضه بسیار زیاد برای لونا و در نتیجه سقوط قیمت آن شد. عرضه لونا تنها در چند روز از ۳۴۰ میلیون به ۶.۵ تریلیون افزایش یافت. در همان زمان، قیمت آن از ۶۰ دلار به کسری از سنت سقوط کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۱ اردیبهشت) – کاهش قیمت بیت کوین در پی تصمیمات فدرال رزرو

 

Source

https://coiniran.com/?p=51175
دکمه بازگشت به بالا