ایستگاه خبر

مدیرعامل بایننس فروپاشی FTX را به بحران مالی سال 2008 (1386) تشبیه کرد

چانگ پنگ ژائو ملقب به CZ، مدیرعامل صرافی بزرگ بایننس ابراز امیدواری کرد که بازار کریپتو قادر است پس از رفع پیامدهای فروپاشی FTX مجددا بهبود یابد. وی در کنفرانسی که در اندونزی برگزار شده بود اظهار داشت که با درنظر داشتن وسعت FTX، سقوط این صرافی به تدریج شرکت‌های بیشتری را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شرایط فعلی کریپتو یادآور بحران اقتصادی سال 2008 است

CZ زمستان فعلی کریپتو را با سقوط بازارها در سال 2008 (1386) مقایسه کرد که عظیم‌ترین بحران مالی از زمان رکود بزرگ (Great Depression) به شمار می‌آید. وی خاطرنشان کرد که تبعات منفی این رویداد به صورت زنجیره‌وار رخ داده و طی هفته‌های آتی شرکت‌های بیشتری را درگیر خواهد کرد.

مدیرعامل بایننس این اظهارات را در نتیجۀ ورشکستگی شرکت‌های تجاری سم بنکمن، FTX و Alameda، و 130 شرکت زیرمجموعۀ آن‌ها بیان داشت که در خبرها به آن پرداختیم. این رویداد ناگوار بازار رمز ارزها را متلاشی کرد و موجب سقوط قیمت بیت‌کوین به زیر 17 هزار دلار شد.

اگر به یاد داشته باشید سم بنکمن پس از سقوط بازار در ماه آوریل (اردیبهشت)، به شرکت‌های بسیاری کمک‌های نقدی اهدا کرده بود. یکی از این شرکت‌ها BlockFi بود که طی قراردادی 250 میلیون دلار اعتبار برای تداوم فعالیت خود و پردازش تراکنش‌ها از FTX دریافت کرد. با این‌حال پس از وقایع روزهای گذشته تمام عملیات برداشت BlockFi به حالت تعلیق درآمده است.

Voyager نیز شرکت دیگری بود که سم بنکمن در یک حراجی موفق به خرید آن به ارزش 1.4 میلیارد دلار شد. CZ در همین راستا گفت که طی هفته‌های آتی شمار شرکت‌های مشابهی که فعالیت‌ آن‌ها با ورشکستگی FTX مختل می‌شود، به مرور افزایش خواهد یافت.

پیشنهاد مطالعه: NFT موزیک چگونه نحوه دسترسی ما به موسیقی را دگرگون می‌کند؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا