ایستگاه خبر

انتقادات شدید از صرافی بایننس به دلیل تعلیق موقت برداشت ETH

افزایش اخیر قیمت رمزارزها منجر به افزایش حجم معاملات و در نتیجه افزایش فوق‌العاده هزینه‌های شبکه شده است. به همین دلیل، صرافی بایننس (Binance) برداشت را برای توکن‌های اتریوم (ETH) و ERC-20 محدود کرد.

تراکم بالا در شبکه‌ی اتریوم

این صرافی توضیح داد که به دلیل تراکم بالای شبکه‌ی اتریوم این تصمیم را گرفته است. اما اتریوم به کاربران اطمینان داد که وجوه آن‌ها را خطری تهدید نمی‌کند. البته پس از برگشتن شبکه به حالت عادی، بایننس تصمیم خود را تغییر داد. تعلیق برداشت وجوه حدود ۴۰ دقیقه طول کشید.
افزایش هزینه‌های گس اتریوم و همچنین رسیدن تعداد معاملات معوق به بیش از ۱۵۰،۰۰۰ معامله باعث شد بایننس چنین تصمیمی بگیرد. مدیر اجرایی بایننس، چنگ‌پنگ ژائو (CZ) نیز به این وضعیت اشاره کرد. برخی از کاربران بایننس را متهم کرده‌اند که تعمداً باعث به وجود آمدن تراکم در شبکه شده است تا کاربران بیشتری را به زنجیره هوشمند خود (BSC) بفرستد. اما این ادعا با توجه به حجم بالای معاملات و هزینه‌های گسی که صرافی بصورت هفتگی به شبکه اتریوم پرداخت می‌کند، بعید به نظر می‌رسد.

مقیاس‌پذیری از هر زمان دیگری مهم‌تر است

قطع‌ شدن اخیر خدمات و همچنین مسائل AWS در هفته گذشته، نشان‌دهنده‌ی نیاز هرچه بیشتر به شبکه‌های گسترده‌تر است. در ادامه، این سؤال مطرح می‌شود که آیا جهش اخیر در میزان سرمایه‌گذاری توسط صرافی‌های متمرکز قابل کنترل است؟

پیشنهاد مطالعه: مسئله مقیاس پذیری شبکه و بحران فی تراکنش ها (GAS) در شبکه اتریوم

این موضوع باعث افزایش تقاضا برای راه‌اندازی اتریوم۲.۰ شده است. بسیاری از فعالان بازار نیز احساس می‌کنند پاسخگویی یک شبکه مقیاس‌پذیر وابستگی زیادی به گردآورندگان نقدینگی دارد.

برای سال‌های زیادی، دوره‌های نوسان همراه با قطع خدمات بوده است. با این حال، گردآورندگان نقدینگی راه‌حل مناسبی ارائه داده‌اند. پروتکل Onion مثال خوبی برای چنین پروژه‌هایی است که صرافی‌های متمرکز، غیرمتمرکز و سازندگان بازار خودکار (AMM) را تجمیع کرده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44046
دکمه بازگشت به بالا