ایستگاه خبر

صرافی بایننس شعبه‌ی لندن خود را تا ۱۲ ماه دیگر تاسیس خواهد کرد

طبق اظهارات چانگ پنگ ژائو صرافی بزرگ بایننس مشغول توسعه و ساخت شعبه‌ی خود در لندن است، این تصمیم درپی دستور مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) در ماه ژوئن ۲۰۲۱ درخصوص توقف تبلیغات صورت گرفته است.

این شعبه که با نام «Binance Markets Limited» شناخته می‌گردد یک شرکت مستقر در لندن است و سابقا به‌طور مجزا در بازار بریتانیا فعالیت داشت، اما FCA از خدمات آن ممانعت به‌عمل آورد و کاربران نیز به‌اجبار از دامنه‌ی Binance.com استفاده کردند. لازم به‌ذکر است که بخش خدمات صرافی بایننس نیز به‌دلیل عدم پیروی از قوانین سازمان تنطیم‌کننده‌ی انگلستان از عملکرد بازماند.

بایننس برای تاسیس دفتر لندن آماده می‌گردد

مدیرعامل بایننس مدعی شد که روابط آنها با سازمان FCA بسیار تقویت شده و مشغول گمانه‌زنی برای توسعه‌ی روابط هستند. وی گفت که برای پیگیری فرآیند کسب مجوز FCA، کارمندان بسیاری را در حوزه‌ی همکاری‌های قانونی به‌استخدام درآورده است. می‌توان اصلی‌ترین مشکل FCA با صرافی مذکور را عدم شفافیت کافی درخصوص دفتر فیزیکی شرکت آنها دانست.

علی‌رغم اختلافات گذشته، بایننس درحال حاضر مشغول ساختن ساختمان خود و استخدام نیروی کار لازم است و امیدوار است که بین ۶ تا ۱۲ ماه آینده و با پیروی از مقررات ضد‌ پول‌شویی و ضد تامین‌مالی تروریسم فعالیت رسمی خود را در لندن شروع کند. این صرافی همچنین برنامه‌ای برای ارائه‌ی معاملات آتی و مشتقات را به شهروندان انگلیسی در دستورکار خود دارد.

همان‌گونه که در خبرهای پیش خواندیم، بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز ازنظر حجم مبادلات، سال پرتلاطمی را گذراند و محدودیت‌های بسیاری را از سوی کشورهای متعددی همچون آفریقای جنوبی، سنگاپور، استرالیا و برزیل تجربه نمود. با این‌حال رویکرد جدید بایننس برای تاسیس شعبات منطقه‌ای گامی موثر در انطباق از قوانین وضع‌شده ازسوی تنظیم‌کننده‌ها خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با قوانین ضد پول‌شویی ارزهای دیجیتال (AML)

Source

https://coiniran.com/?p=48615
دکمه بازگشت به بالا