ایستگاه خبر

CZ گفت که به «بازار آزاد» پایبند خواهد بود و اتهامات مربوط به توطئه علیه FTX را رد می‌کند.

مدیر عامل بایننس چانگ‌پنگ ژائو (CZ) علاقه‌ای به فروش توکن‌های FTX شرکت خود در یک معامله OTC با آلامدا (Alameda) نشان نداد.

او روز دوشنبه در توییتر ضمن پاسخ به سؤالی در مورد مشارکت احتمالی با آلامدا گفت: «من فکر می کنم ما در بازار آزاد خواهیم ماند.»

مدیرعامل آلامدا، کرولین الیسون به طور عمومی پیشنهاد خرید تمام FTT بایننس را به قیمت ۲۲ دلار به ازای هر واحد، و به منظور محدود کردن تأثیر لیکوئیدیتی بر بازار، ارائه داد.

با این حال، پاسخ CZ نشان می‌دهد که بایننس احتمالاً طبق برنامه اولیه خود برای فروش آرام توکن‌های صرافی رقیب در طول چند ماه آینده در بازار آزاد عمل خواهد کرد.
به گفته CZ، خروج کامل بایننس از FTT پاسخی به «افشای اخیر مورد FTX است، که به گفته او «علیه سایر فعالان صنعت پشت سر آن‌ها لابی کرده است».

سخنان این میلیاردر تأثیر عمده‌ای بر بازار داشت. این صحبت‌ها علاوه بر کاهش ده درصدی قیمت توکن FTX، باعث برداشت انبوه رمزارزها از FTX به دلیل وحشت مشتریان در مورد وضعیت سرمایه‌شان نیز شد.

سرمایه خود را از FTX خارج کنید. این یک مشاوره مالی است.

— ران نوینر (@cryptomanran) 6 نوامبر ۲۰۲۲

طبق داده‌های Nansen، بایننس در ۲۴ ساعت گذشته تقریباً ورودی سرمایه خالص برابری را تجربه کرده است.

سام بانکمن فرید، مدیر عامل FTX (SBF) سخنان CZ را نپسندید و روز جمعه در توییتر ادعا کرد که «یک رقیب» صرافی او را با «شایعات نادرست» هدف قرار داده است.

او اظهار داشت:

FTX به اندازه کافی برای پوشش تمام دارایی‌های مشتریان سرمایه دارد. ما همه برداشت‌ها را پردازش کرده‌ایم و ادامه خواهیم داد.

برخی معتقدند سخنان CZ در روز یکشنبه برای ایجاد وحشت در مورد FTX در زمانی که احساسات عمومی در مورد SBF نسبتاً پایین بود و زمانی که شایعات در مورد وضعیت مالی ضعیف شرکت آلامدا در حال گسترش بود، تنظیم شد.

با این حال، CZ انکار می‌کند که اعلامیه شرکت او بخشی از هر نوع «توطئه» علیه FTX بوده است، یا اینکه او در حال «دعوا» با مدیرعامل آن است.

او دوشنبه گفت: «متاسفم که ناامیدتان می‌کنم، اما من انرژی خود را صرف ساختن می‌کنم، نه جنگیدن. به دیگران هم پیشنهاد می‌کنم همین کار را انجام دهند.»

 

پیشنهاد مطالعه: رویدادهای مهم حوزه رمز ارزها در سال ۲۰۲۲

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=60217
دکمه بازگشت به بالا