ایستگاه خبر

شانزدهمین توکن سوزی بایننس تاثیری بر قیمت BNB نداشته است

توکن سوزی یک از رویدادهای مورد توجه بایننس درمیان کاربران است که هر سه ماه یکبار رخ می‌دهد. در شانزدهمین دوره از این فرآیند شرکت بایننس حدودا ۴۰۰ میلیون دلار از توکن BNB را سوزانده است. توکن سوزی به معنی حذف دائمی تعدادی از سکه‌ها یا توکن‌های در گردش داخل شبکه‌ی یک رمز ارز است. این روش کاهش دائمی عرضه‌ی کل BNB را در بازار تضمین می‌کند.

صرافی رمز ارز بایننس که از نظر حجم معاملات روزانه جایگاه نخست را در جهان به‌خود اختصاص داده است در شانزدهمین دوره‌ی توکن سوزی بالغ بر ۱،۲۹۶،۷۲۸ توکن را به ارزش ۳۹۳،۶۷۳،۶۵۳ دلار از چرخه‌ی معاملات حذف نمود.

این اتفاق آخرین بار در آوریل رخ داد و در آن تعداد کمتری توکن BNB اما با ارزش بالاتری (۶۰۰ میلیون دلار) سوزانده شد. گفتنی است که پس از تغییر شیوه‌ی توکن سوزی بایننس، دیگر امکان این وجود ندارد که با مهندسی معکوس سود این صرافی را از سوزاندن توکن‌ها محاسبه کرد.

این دوره از توکن سوزی برخلاف دفعات پیشین که افزایش قیمت BNB را دربر داشت، تغییری بر قیمت این توکن درپی نداشته است. این بی‌تفاوتی رفتار قیمت می‌تواند بازار راکد فعلی رمز ارزها را منعکس نماید.

چانگپنگ ژائو، مدیرعامل این صرافی، اعلام کرد که براساس برنامه‌ی زمانی وایت‌پیپر BNB، بالغ بر ۱۶ میلیون توکن اضافی به آدرس کیف‌پول اعضای تیم بایننس منتقل شده است.

وی برای رفع هرگونه ابهام افزود: «تیم صرافی بایننس هرگز حتی یک عدد از توکن‌های اعضای گروه را استفاده یا به‌فروش نرسانده است، این توکن‌ها تنها برای سوزاندن مورد استفاده قرار خواهند گرفت.»

پیشنهاد مطالعه: خط حمایت و مقاومت در ارز دیجیتال چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=46633
دکمه بازگشت به بالا