ایستگاه خبر

۶۰۰ میلیون دلار توکن بایننس (BNB) سوزانده شد

صرافی بایننس با سوزاندن بیش از ۶۰۰ میلیون دلار توکن بومی خود یعنی BNB آن را در روند صعودی دیگری قرار می‌دهد. بایننس که بزرگترین صرافی رمز ارز از نظر حجم مبادلات است پانزدهمین توکن سوزی سه ماهه‌ی خود را با موفقیت به اتمام رساند. توکن سوزی به معنی حذف دائمی تعدادی از سکه‌ها یا توکن‌های در گردش داخل شبکه‌ی یک رمز ارز است. این روش کاهش دائمی عرضه‌ی کل در بازار آن رمز ارز را تضمین می‌کند.

بیش از ۱ میلیون توکن BNB سوزانده شد

به بیان دقیق‌تر مجموعا ۱،۰۹۹،۸۸۸ توکن BNB، به ارزش تقریبی ۶۰۰ میلیون دلار، برای همیشه از چرخه‌ی معاملاتی حذف شد و تعداد توکن‌های BNB باقی‌مانده را به ۱۶۹.۵۰ میلیون عدد رساند. این بزرگترین توکن سوزی صرافی بایننس تا این لحظه بوده است. صرافی بایننس تاکنون حدود ۱۵.۳۰٪ از ۲۰۰ میلیون توکن BNB عرضه‌ شده‌ی خود را به این روش حذف کرده است. انتظار می‌رود طی چند سال آینده ۳۵ درصد دیگر از توکن‌های BNB نیز سوزانده شوند.

چانگپنگ ژائو، مدیرعامل این صرافی، معتقد است عوامل گسترده‌ای بر سطح قیمت توکن BNB طی سال‌های گذشته تاثیر داشته است. این عوامل شامل ذهنیت «سازنده‌ی» تیم بایننس، پیشرفت شبکه‌ی امورمالی غیرمتمرکز یا (DeFi) و توسعه‌ی کارآمدی توکن BNB به لطف زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) هستند.

600 میلیون دلار توکن بایننس (BNB) سوزانده شد

وی در مطلبی که در بلاگ بایننس پست شد اظهار داشت: «کاربری توکن BNB دربر گیرنده‌ی بیش از صدها اپلیکیشن را در پلتفرم‌ها و پروژه‌های متفاوت در شبکه‌های کریپتو است.» ژائو افزود توکن BNB برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در بسیاری از خدمات صرافی و پرداخت هزینه‌ی خدمات DeFi در زنجیره‌ی هوشمند بایننس از جمله Pancakeswap استفاده می‌گردد.

سالی لذت‌بخش برای BNB

این توکن از ابتدای سال جاری بازار گاوی مطلوبی داشته است، بازگشت سود BNB از آغاز سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۲۰۰ درصد بوده است، به‌عبارتی قیمت آن در شروع سال ۳۷.۴۰ دلار و اکنون به اوج قیمت تاریخی خود یعنی ۶۴۰.۵۰ دلار رسیده است. توکن BNB هم‌اکنون سومین رمز ارز برتر از لحاظ حجم کل بازار (۷۹ میلیون دلار) است.

پیشنهاد مطالعه: اپلیکیشن‌ غیرمتمرکز یا Dapp چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=45152
دکمه بازگشت به بالا