بحث آزادچندرسانه‌ای

۷۰ درصد از بازار بیت کوین راکد است – تغییری بزرگ در راه است

اگر بیت کوین را دنبال کرده باشید و با فضای رمزارزها آشنا باشید، در مورد واژه ” HODL” شنیده اید، که یک اشتباه املایی از لغت ” hold” است. HODL جوکی است که توسط سرمایه گذاران رمزارز که معتقد هستند قیمت بیت کوین با گذشت زمان افزایش خواهد یافت استفاده می شود، که اساساً به دلیل برنامه کاهنده تورم، که ناشی از نصف کردن پاداش هر چهار سال یکبار ایجاد می شود. اگرچه ممکن است مثل یک جوک به نظر برسد اما می تواند واقعیت داشته باشد.

Alistair Milne از Altana Digital Currency Fund اخیراً اشاره کرد که براساس آنالیز چین، به ویژه معاملات بیت کوین خرج نشده (UTXO)، تقریباً ۷۰ درصد از ۱۸.۱۲ میلیون بیت کوین در گردش در ۶ ماه اخیرغیرفعال بوده است.

درحالیکه این نکته حائز اهمیت است، Milne بیان کرد که آخرین باری که این اتفاق افتاد چند ماه قبل از نصف شدن پاداش یعنی در سال ۲۰۱۶ بود که پس از یک روند خرسی بوجود آمد.

توئیت Milne بلافاصله پس از Mati Greenspan رسید، مؤسس Quantum Economics، مشاهده مشابهی را داشت، او اشاره کرد که ۶.۸ میلیون بیت کوین در ۱۲ ماه اخیر مبادله شدند، یعنی کمتر از ۵۰ درصد رمزارزهای در گردش.

براساس نظر Eric Stone، مدیر داده در Flipside، این حقیقت که این مقدار بیت کوین غیرفعال است اشاره دارد که انتقالی شدید در صنعت رمزارزها و بازار در حال شکل گیری است.

درحالیکه Stone در مورد جهت این تغییر به روشنی صحبت نکرد، تحلیل گران بیت کوین، معتقد هستند که ذهنیت HODL قبل از نصف شدن پاداش یکی از دلایل هدایت بازار به سمت بازار گاوی است، که منجر به افزایش ۳۳۰ درصدی قیمت بیت کوین از ژانویه تا جون خواهد شد.

سؤالی که مطرح است این است که گرایش سرمایه گذاران معتقد به ذهنیت HODL چیست؟ درحقیقت این دیدگاه نشان می دهد که بیت کوین در حال نزدیک شدن به موقعیت گاوی بعدی است.

Melik Manukyan، یک مفسر بیت کوین، اخیراً نموداری را منتشر کرده است که نشان دهنده محدودیت بیت کوین است و استراتژی HODL فقط آن را تشدید کرده است، که در نهایت منجر به افزایش شدید قیمت با یک تأخیر چندماهه خواهد شد. او همچنین اشاره کرد که نصف کردن پاداش تأثیر شدیدی بر عرضه و تقاضای بیت کوین دارد.

گزارشات قبلی NewsBTC از زبان یک سرمایه گذاران قدیمی نشان می دهد که، پس از نصف شدن پاداش در ۲۰۲۰، ۵۰ درصد از بیت کوین های تازه استخراج شده توسط خرید دو کلاینت از دو شرکت جذب خواهند شد:

Grayscale از طریق Bitcoin Trust و Square از طریق سرویس خرید بیت کوین. این یعنی نادیده گرفتن مشتریان کوئین بیس، افرادیکه رمزارز را از طریق RobinHood و eToro و غیره می خرند می باشد.

این فرآیند درواقع همان چیزی است که Manukyan پیش بینی می کرد که نصف کردن پاداش قیمت را افزایش خواهد داد زیرا تقاضا افزایش و عرضه کاهش داشته است.

در واقعه نصف شدن گذشته بیت کوین حدود ۱۰۰۰ درصد رشد داشت، که منجر شد برخی معتقد شوند که اتفاق مشابهی در نصف شدن پاداش آتی رخ خواهد داد.

مدل PlanB که قیمت بیت کوین را به نادر بودن آن ربط می دهد، نشان می دهد که بیت کوین دارای سرمایه بازار ۱ تریلیون دلار در ادامه فرآیند نصف شدن پاداش در سال ۲۰۲۰ خواهد داشت.

https://coiniran.com/?p=35975
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x