ایستگاه خبر

حکم اجرایی رمز ارز در این هفته به دست جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا امضا خواهد شد

بنا بر گزارش بلومبرگ، حکم اجرایی رمز ارز که یک مرتبه به تعویق افتاده بود، در این هفته به دست رئیس جمهور آمریکا امضا خواهد شد. با توجه به شدت گرفتن درگیری‌ها بین اوکراین و روسیه، به نظر می‌رسد که آقای بایدن با هم‌پیمانان همکاری خواهد داشت تا مطمئن شود که همگی در جناح یکدیگر هستند.

کاخ سفید از سال گذشته در حال هماهنگ‌سازی اقدامات آژانس‌ها و نمایندگان دولت فدرال در زمینه رمز ارز است. امضای این حکم باید اواخر ماه فوریه انجام می‌شد اما به دلایلی به تعویق افتاد.

حکم اجرایی رمز ارز قریب‌الوقوع است

این حکم اجرایی به نمایندگان دولت دستور می‌دهد تا موضوعات مربوط به رمز ارزها را بررسی کنند و یک چارچوب جامع را برای رویکرد قانون‌گذاری خود شکل دهند. این موضوعات شامل تحولات قانونی ممکن، اثرات امنیتی و اثرات اقتصادی تاشی از پذیرش رمز ارزهاست. این حکم آن‌ها را ملزم می‌کند تا فعالیت‌های مربوط به دارایی دیجیتال را به دولت فدرال گزارش دهند.

بلومبرگ اشاره می‌کند که دولت آمریکا تحت فشار شدیدی برای بر عهده گرفتن نقش هماهنگ‌کننده قرار گرفته زیرا بسیاری از اعضای صنعت رمز ارز و بلاک چین از عدم شفافیت قانونی اعتراض دارند. چندین شرکت غول مثل کوین بیس (Coinbase) و FTX توصیه‌هایی را برای اصلاحات قانونی همه‌جانبه مطرح کرده‌اند.

به هر حال، خبرگزاری بلومبرگ این اطلاعات را از منابع مورد اعتماد خود گرفته و هنوز هیچ بیانیه‌ای در این باره از کاخ سفید منتشر نشده است.

حکم اجرایی رمز ارز یک مرتبه به تعویق افتاد

حکم اجرایی رمز ارزها در ماه اکتبر ۲۰۲۱ مورد بحث واقع شد. سپس انتظار می‌رفت که اواخر فوریه امضا و منتشر گردد. اما به علت اختلاف نظر بین بایدن (رئیس جمهور) و جنِت یلِن (وزیر خزانه‌داری) به تأخیر افتاد. وزیر خزانه‌داری عقیده داشت که این حکم اجرایی غیرضروری بوده و آژانس‌های دولتی در همان زمان در حال کار بر روی اقدام‌های لازم بوده‌‌اند.

این دستورالعمل قرار است سیاست‌گذاری برای دارایی‌های دیجیتال را بین نمایندگان دولت هماهنگ کند. آن‌ها باید بعد از ۳ تا ۶ ماه، گزارش خود را بازتاب دهند.

درخواست دیگران برای تحولات قانونی

افراد دولتی متعددی به صورت مستقل درباره وضعیت قانون‌گذاری اظهارنظر کرده‌اند. رئیس کمیته مالی سنا، ران وایدن (Ron Wyden) در این هفته با قانون‌گذاری سخت‌گیرانه رمز ارز مخالفت ورزید. در همین حال، الیزابت وارِن (سناتور) و شراد براون (رئیس کمیته بانکداری سنا) درباره استفاده روسیه از رمز ارز برای دور زدن تحریم، اظهار نگرانی کردند و پرسیدند که “آیا قوانین فعلی مانع از آن خواهند شد؟”

گری گنسلر، مدیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، جَنِت یلِن، وزیر خزانه‌داری، سینتیا لومیس، سناتور و وندی راجِرز از جمله افرادی هستند که در چند ماه اخیر در مورد قانون‌گذاری رمز ارزها اظهارات فراوانی داشتند.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با قوانین ضد پول‌شویی ارزهای دیجیتال (AML)

Source

https://coiniran.com/?p=50121
دکمه بازگشت به بالا