ایستگاه خبر

هشدار بایدن به پوتین به‌دنبال حمله‌ی باج‌افزاری هکرهای روسی REvil

براساس اعلام کاخ سفید، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به همتای روس خود ولادمیر پوتین در یک تماس تلفنی هشدار داد که ایالات متحده برای مبارزه با حملات باج‌افزاری از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد. باج‌افزارها نوعی حمله‌ی سایبری محسوب می‌گردند که در آن هکر یا هکرها دسترسی به سامانه‌ی شخصی، کسب و کار یا سازمانی را محدود کرده و برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند. برخی از انواع آن‌ها روی فایل‌های هارددیسک رمزگذاری انجام می‌دهند و برخی دیگر ممکن است به سادگی سامانه را قفل کنند و پیام‌هایی روی نمایشگر نشان دهند که از کاربر می‌خواهد مبالغی، اغلب به‌صورت بیت‌کوین، را واریز کنند.

ایالات متحده در سال میلادی جاری هدف حملات مجازی متعددی واقع شده که در تازه‌ترین آنها شرکت فناوری اطلاعات Kaseya و هزاران سازمانی که از راهکارهای نرم‌افزاری آن استفاده می‌کردند مورد هجوم قرار گرفتند. در این حمله که در هفته‌ی پیش توسط گروه هکرهای روسی REvil صورت گرفت، مجرمان برای رفع محدودیت‌های اعمال شده درخواست یک باج ۷۰ میلیون دلاری کردند. این گروه روسی در ماه می نیز با حمله به فروشگاه‌های زنجیره‌ای JBS موفق به اخذ ۱۱ میلیون دلار باج بیت‌کوینی شده بود.

جو بایدن به خبرنگاران گفت:

«من در تماس خود با پوتین به وضوح گفتم که آمریکا این کشور را مسئول حمله‌ی باج‌افزاری موجود می‌داند، حتی اگر این گروه (REvil) هیچ‌گونه وابستگی‌ای به دولت روسیه نداشته باشد. ما از آنها انتظار داریم پس از آنکه اطلاعات کافی درمورد این حمله دراختیارشان قرار گرفت، نسبت به این موضوع اقدام مناسبی انجام دهند.»

بایدن در اظهارات خود افزود که این دو کشور از راه مذاکره مشغول حل این موضوع هستند.

پس از حمله‌ی REvil به JBS، جو بایدن به پوتین گفت که درصورت عدم اخذ راهکار مناسب برای برخورد با این گروه، عواقب آن متوجه روسیه خواهد شد. اکنون پس از بزرگترین حمله‌ی باج‌افزاری این گروه به شرکت Kaseya در هفته‌ی پیش، تصمیم بایدن در بوته‌ی آزمایش قرار گرفته است. لازم به ذکر است که پاسخ بایدن به خبرنگاران درمورد پیامدهای احتمالی این حمله «مثبت» بوده است.

پیشنهاد مطالعه: حمله ریزگردی (dust attacks) در شبکه بیت کوین (BTC) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=46471
دکمه بازگشت به بالا