ایستگاه خبر

قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال در برنامه بودجه پیشنهادی جو بایدن

انتظار می‌رود روز پنج‌شنبه، رئیس‌جمهور آمریکا برنامه بودجه خود را ارائه دهد.

طرح بودجه پیشنهادی جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، که قرار است روز پنجشنبه معرفی شود، مقرراتی برای پایان دادن به برداشت زیان مالیاتی تراکنش‌های ارز دیجیتال شامل می‌شود.

یکی از مقامات کاخ سفید تأیید کرد که این بودجه شامل یک ماده مالیاتی‌ خواهد بود که برای توقف تجارت شستشو (wash trading) توسط سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است. در حال حاضر، سرمایه‌گذاران می‌توانند برای فرار از مالیات، ارزهای دیجیتال خود را با ضرر بفروشند، ضرر مالیات خود را مطالبه کنند و سپس دوباره همان مقدار و همان نوع ارز دیجیتال را خریداری کنند.

بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، انتظار می‌رود که طرح پیشنهادی بایدن 24 میلیارد دلار مالیات از ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کند.

بودجه پیشنهادی رئیس جمهور اولویت‌های مالی او را مشخص می‌کند. مقامات کاخ سفید اذعان داشته‌اند که با پیاده‌سازی این طرح، کسری بودجه ایالات متحده، طی 10 سال آینده، 3 تریلیون دلار کاهش می‌یابد.

هر برنامه بودجه‌ای، پیش از اینکه به امضای رئیس جمهور برسد، باید توسط سنا و مجلس نمایندگان تأیید شود.

باید در نظر داشت که این اولین تلاش واشنگتن برای پایان دادن به معضل واش‌تریدینگ نیست. در اواخر سال 2021، قانون‌گذاران در راستای مبارزه با این مسأله، لایحه مشابه‌ای را ارائه کردند.

تیم ریاست جمهوری، پیش از این هم، یکی از مقررات مرتبط با مالیات کریپتو را به قانون تبدیل کرده بود؛ در سال 2021، چارچوب زیرساخت دوحزبی که بعدها به قانون سرمایه‌گذاری زیرساخت و مشاغل تبدیل شد، شامل یک قانون بحث‌برانگیز مالیاتی بود که قوانین گزارش‌دهی خاصی را به کارگزاران تسهیل‌کننده معاملات رمزارز تحمیل می‌کرد. واژه “کارگزار” در صنعت می‌تواند معانی گسترده‌ای داشته باشد، تا جایی که ماینرها و سایر نهادهایی که مستقیماً در تسهیل معاملات نقشی ایفا نمی‌کنند را هم در بر بگیرد.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده نشان داده که در تعریف واژه “کارگزار” دقیق‌تر عمل کرده است، اگرچه هنوز دستورالعمل رسمی در این مورد منتشر نکرده است.

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال چیست به زبان ساده

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا