ایستگاه خبر

بنا به تحقیقات IBM، گواه اثبات کار بیت کوین را می توان موثرتر کرد

آیا گواه اثبات کار بیت کوین را می توان موثرتر کرد به گونه ای که انرژی کمتری مصرف کند و همزمان امنیت بالای خود را نیز حفظ کند؟

بنا به تحقیقات IBM، الگوریتم گواه اثبات کارِ (proof of work) بیت کوین را می توان موثرتر کرد

مکانیسم توافق عام گواه اثبات کار که بیت کوین و بسیاری از رمز ارز ها را ایمن می کند به یک مکانیسم هدر دهنده انرژی معروف شده است. محققان سازمان IBM ادعا می کنند که روش جدیدی برای شکل دهی دوباره این معماری بلاک چین پیدا کرده اند که سبب می شود انرژی کمتری مصرف شود.

آنها قصد دارند گواه اثبات کار بیت کوین و دیگر رمز ارز ها را در اینترنت اشیاء اعمال کنند و نود های بلاک چین را داخل ابزار های مرتبط به اجرا درآورند. مشکل آنها این است که ابزار های استخراج و ابزار های اینترنت اشیاء بسیار با هم متفاوت هستند اما این محققان انگیزه لازم برای بهینه سازی هر سخت افزار در استفاده از منابعش را دارند.

بیشتر بخوانید: پتانسیل اینترنت اشیا و بلاک چین

راه حل آنها از این حقیقت که همه نود های (nodes) شبکه مجبور نیستند در استخراج درگیر شوند، سود می برد. این محققان در آزمایشاتی که در این زمینه انجام داده اند به موفقیت رسیده و توانسته اند همزمان با حفظ امنیت، مصرف انرژی را نیز کاهش دهند. آنها معتقدند که در بلاک چین لازم نیست که همه نود ها دقیقا یک کار را انجام دهند و چنین تصوری اشتباه است. آنها سعی در ایجاد یک اکوسیستم لایه دار دارند که در آن افراد مختلف وظایف متفاوتی داشته باشند.

بنا به تحقیقات IBM، گواه اثبات کار بیت کوین را می توان موثرتر کرد
better-proof of work

اقتصاد ماشینی

این کار IBM اقدامی در جهت ایجاد اقتصاد ماشین به ماشین آینده است که در آن قرار است ابزار ها کیف پول خود را داشته باشند و مستقیما با یکدیگر به معامله بپردازند. محققان IBM معتقدند هنوز مشکلات زیادی در این راه وجود دارد. آنها به بررسی چگونگی کار یک اکوسیستم ماشین به ماشین در محیط صنعتی پرداخته و آزمایشاتی را در این زمینه در هلند انجام داده اند.

این محققان در مورد قابلیت همکاری اجزا در کارخانه های مختلف کار کرده و این موضوع را به الگوریتم گواه اثبات کار بیت کوین و دیگر رمز ارز ها هم تعمیم داده اند و معتقدند که از لحاظ مقیاس پذیری به بهترین نتایج دست یافته اند. آنها از الگوریتم هایی مانند گواه اثبات کار (PoW) و Cosmos و غیره استفاده کرده و سعی دارند آنها را کنار هم قرار دهند.

بلاک چین و هوش مصنوعی

این پروژه IBM از آن جهت قابل توجه است که سعی دارد ضرورت های بلاک چین را با جعبه سیاه هوش مصنوعی یا Al تلفیق کند و به الگوریتم یادگیری ماشینی اجازه دهد که شکل بلاک چین را تغییر دهد. آنها معتقدند که این تغییر شکل به بلاک چین کمک می کند که بر بسیاری از مشکلات کنونی فایق آید.

بیشتر بخوانید: ورود هوش مصنوعی به تجارت رمزنگاری

Al در اینجا به عنوان ورودی ابزار های اینترنت اشیاء عمل خواهد کرد و همچنین نیازمندی های امنیتی سیستم را می سنجد. بنابراین ابزار های اینترنت اشیاء می توانند وظیفه خاص خود را انجام داده و همزمان به استخراج نیز بپردازند. این محققان بر این باورند که گواه اثبات کار تنها چیزی که لازم دارد، سازمان دهی بهتر است و این امر بر جهان رمز ارز ها تاثیرگذار خواهد بود.

بنا به تحقیقات IBM، گواه اثبات کار بیت کوین را می توان موثرتر کرد
better-proof of work

نظر شما چیست؟ آیا IBM در این پروژه موفق خواهد شد؟ در کل این پروژه را چه طور می بینید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه: دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.Source

 

https://coiniran.com/?p=24805
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x