بحث آزادچندرسانه‌ای

بهترین کیف پول دش

اتریوم و بیت کوین همواره مورد بحث جوامع رمزارزها بوده اند. اما در این بین یک بازیگر دیگر وجود دارد که در زمره ۱۰ رمزارز برتر قرار دارد و قسمتی از صحنه نمایش را در دست گرفته است. نام این رمزارز دش (Dash) می باشد.قیمت dash در طول دو هفته از ۲۰۰ دلار به ۳۷۰ دلار افزایش یافته است، یعنی حدود ۸۵ درصد افزایش داشته است. نکته مثبت دیگر در مورد دش این است که مانند سایر رمزارزها تحت تأثیر نوسانات قیمتی قرار نگرفته است. همچنین، dash توانست روند افزایشی را برخلاف سایر رمزارزها ادامه دهد و افول نکند. سرمایه گذاری در دش توصیه می شود زیرا کاربردهای مهمی داشته، زیرساخت قوی دارد و تیم مدیریتی عالی از آن پشتیبانی می کند. در هر صورت، اگر برنامه دارید که در این رمزارز سرمایه گذاری کنید باید یک کیف پول دش مطمئن برای ذخیره آن داشته باشید. لیست کیف پول دش زیر براساس فاکتورهای خاص انتخاب شده اند. این فاکتورها شامل:

 • کنترل رمز اختصاصی-یک کیف پول که بتوانید کنترل رمزها را بر عهده داشته باشید.
 • بکاپ و ویژگی های امنیتی-سید بکاپ و پین کد
 • جامعه توسعه دهندگان-توسعه دهندگان فعال به منظور نگهداری
 • کاربری ساده- رابط کاربری عالی به منظور کاربرد سریع و راحت
 • سازگاری-سازگاری با سیستم عامل های مختلف

بهترین کیف پول دش

 1. Jaxx (کیف پول دش مخصوص موبایل و دسکتاپ)

کیف پول دش - JAXX

Jaxx یک کیف پول محبوب و یک کیف پول دش با رابط کاربری بلاک چین چند-ارزی است که توسط یک شرکت کانادایی به نام  Decentral ایجاد شده است. این کیف پول HD می باشد که از ۱۴ رمزارز دیگر نیز پشتیبانی می کند و به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند با استفاده از سید بکاپ ۱۲ کلمه ای سرمایه خود را بازیابی کنند. با استفاده از این کیف پول دش، می توانید بر رمزهای اختصاصی کنترل داشته باشید و رمزها را اکسپورت/ایمپورت کنید.

تیم توسعه Jaxx رابط کاربری ساده ای در نظر گرفته است. Jaxx به شما اجازه می دهد تا به صورت سریع و خصوصی معاملات دش را انجام دهید.

این ولت دش در دسکتاپ (ویندوز، مک OS و لینوکس)، مرورگر (کروم، فایرفاکس) و در نسخه های موبایل/تبلت نیز در دسترس است. همچنین تیم توسعه قصد دارد بزودی یک والت سخت افزاری ارائه دهد.

 1. Exodus (کیف پول دش مخصوص دسکتاپ)

کیف پول دش Exodus

اگزدوس یک کیف پول Dash مخصوص دسکتاپ است. این کیف پول HD بوده و توسط JP Richardson و Daniel Castagnoli در اواسط ۲۰۱۵ ارائه شد. اگزدوس اولین کیف پول چندارزی مخصوص دسکتاپ بوده و کاملاً رایگان می باشد.

این کیف پول دش دارای رابط کاربری جذابی است و با باز کردن آن جدولی ظاهر می شود که می توانید کل سبد سکه هایتان را یکجا مشاهده کنید. مهم تر اینکه، سادگی استفاده از اگزدوس منجر به کاهش امنیت آن نشده است. ولت دش اگزدوس امکان ریکاوری کیف پول با یک کلیک را فرآهم کرده است. بدین منظور باید از یک عبارت ریکاوری ۱۲ کلمه ای استفاده کنید.

نکته مهم دیگر این است که برای استفاده از این کیف پول ثبت نام یا تأیید هویتی نیاز نیست. اما باید از رمز سید بکاپ تهیه کنید.

این کیف پول از بیش از ۱۱ رمزارز پشتیبانی می کند و همچنین اولین کیف پول دسکتاپ است که دارای  ShapeShift درونی می باشد، که به منظور تبادلات رمزارزها استفاده می شود.

Exodus به شما اجازه نمی دهد که از ویژگی معاملات دش سرعت و خصوصی استفاده کنید. این کیف پول دش در نسخه های مک، لینوکس و ویندوز موجود است.

کیف پول دش اگزدوس از بیش از ۱۰۰ رمزارز پشتیبانی می کند. همچنین دارای چندین شریک مبادلاتی است، این یعنی می توانیم دارایی های مبادلاتی بیشتری معامله کنیم. ارتباط با پارتنرهای مختلف منجر به افزایش نقدشوندگی شده که این ویژگی به نوبه خود منجر به افزایش سرعت و اطمینان بیشتر به این کیف پول شده است.

برای استفاده از این کیف پول نیازی به آدرس ایمیل نخواهید داشت-البته افرادیکه می خواهند لینک ایمیل بکاپ را بگیرند باید آدرس ایمیل را وارد کنند-در صورت وارد کردن ایمیل فقط یکبار برای ارسال لینک بکاپ قابل استفاده است. محرمانگی برای اگزدوس بسیار مهم است و آنها هیچ یک از اطلاعات خصوصی را ذخیره نمی کنند، حتی آدرس ایمیل.

 1. Coinomi (کیف پول دش موبایل):

کیف پول دش Coinomi

Coinomi کیف پول Dash چند-سکه ای است، از آنجائیکه از بیش از ۷۰ رمزارز و ۲۰۰ توکن پشتیبانی می کند. آنها اخیراً از حالت open-source به closed-source انتقال یافته اند، زیرا، یک کپی تقلبی از کد کیف پول ایجاد شده است. درست مثل سایر کیف پول های ایمن، آنها به شما اجازه می دهند تا بتوانید از رمزهای اختصاصی با استفاده از رمزهای سید کنترل داشته باشید.

تیم توسعه دائماً در حال نوآوری است و آنها توانسته اند بالانس خوبی بین رابط کاربری و امنیت ایجاد کنند. کیف پول دش Coinomi به شما امکان استفاده از معاملات سریع و خصوصی را نمی دهد. این کیف پول فقط برای اندروید در دسترس است اما نسخه iOS بزودی ارائه خواهد شد.

 1. DASH Wallet (کیف پول دش مخصوص موبایل)

کیف پول دش DASH Wallet

کیف پول dash اولین اپ اندروید موبایل open-source برای کاربران دش بوده و ضمناً دارای امنیت بالایی نیز می باشد. کیف پول دش توسط Hash Engineering Solutions توسعه داده شده است. هدف آن ذخیره، ارسال و دریافت دش به صورت ایمن می باشد. این کیف پول دش همچنین به شما اجازه می دهد تا از رمزهای اختصاصی دش محافظت کرده و با استفاده از بلوتوث معاملات آفلاین انجام دهید. این کیف پول HD می باشد اما BIP32 نه BIP44 که توسط Jaxx استفاده می شود. ولت دش به شما اجازه می دهد تا بر رمزهای اختصاصی خود کنترل داشته باشید اما نمی توانید مثل کیف پول Jaxx آنها را از ولت دش به جای دیگری انتقال دهید. کیف پول دش به شما اجازه می دهد تا از ویژگی ارسال سریع استفاده کنید ولی امکان استفاده از ویژگی ارسال خصوصی وجود ندارد. این کیف پول مخصوص اندروید است.

 1. DASH Core iOS(کیف پول دش مخصوص موبایل)

کیف پول دش DASH Core iOS

این کیف پول تنها کیف پول رسمی دش می باشد که مخصوص گوشی هایی آیفون می باشد. این کیف پول پس از بررسی های متعدد در اپل استور نیز موجود شد.

یکپارچه سازی ShapeShift مزیت های زیادی ایجاد می کند. در مواقعی که بخواهید یک معامله را ارسال کنید که تنها بیت کوین می پذیرد، می توانید بسادگی دش را به بیت کوین تبدیل کنید.

DASH Core iOS به شما اجازه می دهد تا از ویژگی ارسال سریع دش استفاده کنید اما امکان استفاده از ویژگی ارسال خصوصی وجود ندارد. در حال حاضر، فقط برای کاربران iOS در دسترس است.

 1. DASH Core (ولت دش مخصوص دسکتاپ)

کیف پول دش DASH Core

DASH Core کیف پول رسمی دسکتاپ می باشد که توسط توسعه دهندگان دش ارائه شده است. این والت به شما اجازه می دهد تا به تمام فیچیرهای دش مثل ارسال خصوصی، ارسال سریع، مدیریت، مدیریت مستر نود و غیره دسترسی داشته باشید.

این ولت دش همچنین به شما امکان دسترسی کامل به سرمایه دش را می دهد که توسط رمزهای اختصاصی محافظت می شوند و نیازی به آیدی و تأیید ندارند. اگر می خواهید از ویژگی های Dash به طور کامل استفاده کنید، استفاده از این والت دش توصیه می شود.

اما این کیف پول Dash به فضای زیادی نیاز دارد و زمان زیادی باید صرف سینک شدن با کل بلاک چین کنید. در حال حاضر، نسخه ویندوز (۳۲/۶۴) و لینوکس (۳۲و۶۴ و Raspberry Pi 2) وجود دارد.

 1. Ledger Nano S (کیف پول سخت افزاری)

کیف پول دش Ledger Nano S

لجر نانو اس یکی از ارزانترین کیف پول های سخت افزاری دش است (۶۵ دلار). در اینجا توکن های dash به صورت آفلاین ذخیره می شوند. هر زمانی که بخواهید دش خرج کنید، لجر با استفاده از رمز اختصاصی روی ابزار اقدام به امضای معامله می کند.

یک نکته مهم در مورد این کیف پول Dash این است که دارای صفحه اسکرین OLED می باشد که به شما اجازه می دهد تا معاملات خود را کنترل کنید.

از نظر امنیت، می توانید از این کیف پول حتی در یک کامپیوتر هک شده نیز استفاده کنید.

اگر مقدار زیادی دش دارید، استفاده از این ولت دش توصیه می شود. لجر امکان استفاده از ویژگی های ارسال سریع و خصوصی را نمی دهد اما پشتیبانی از این موارد بزودی ارائه خواهند شد.

 1. Trezor (کیف پول سخت افزاری)

کیف پول Trezor

وقتی بیت کوین ارائه شد، افراد زیادی در مورد امنیت آن اظهار نگرانی کردند. به همین دلیل، کیف پول سخت افزاری ترزور در جمهوری چک توسط شرکتی به نام SatoshiLabs ارائه شد که اولین کیف پول سخت افزاری محسوب می شد. این ولت dash در حال حاضر از رمزارزهای زیر پشتیبانی می کند:

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • اتریوم کلاسیک
 • نیم کوین
 • لایت کوین
 • دوج کوین
 • زی کش
 • دش

این کیف پول دش دارای صفحه نمایش OLED کوچک می باشد که کد دیجیتالی تصادفی ۹ رقمی و سید ریکاوری ۲۴ کلمه ای تولید می کند تا بتواند امنیت سرمایه شما را در یک محیط آفلاین تأمین کند. این کیف پول بسیار سبک و قابل حمل می باشد، و در حال حاضر در سه رنگ سفید، طوسی و مشکی موجود است.

ترزور امکان استفاده از ویژگی های ارسال سریع/ارسال خصوصی را نمی دهد اما بزودی این پشتیبانی فرآهم خواهد شد.

 1. KeepKey (کیف پول سخت افزاری)

والت KeepKey دش

KeepKey یکی دیگر از ابزارهای سخت افزاری در دسترس به منظور ذخیره دش می باشد. در مقایسه با لجر نانو اس و یا ترزور ویژگی بهتری ندارد. اندازه آن حدود دو برابر کیف پول های ذکر شده می باشد.

این کیف پول دارای ویژگی یکسان رمز سید بکاپ می باشد که توسط یک پین کد فعال شده است و مثل سایر کیف پول ها کار می کند. در حال حاضر، از ۶ رمز ارز پشتیبانی می کند. امکان استفاده از ویژگی های ارسال سریع/ خصوصی را نمی دهد اما بزودی این پشتیبانی فرآهم خواهد شد.

 1. Dash Paper Wallet

کیف پول کاغذی دش

کیف پول کاغذی دش شامل رمز اختصاصی و عمومی توکن های دش شما می باشد. یعنی اگر کسی به کیف پول کاغذی دش شما دسترسی داشته باشد، می تواند به سرمایه شما دست یابد.

همچنین، این کیف پول ارزانترین کیف پول سرد می باشد. امکان استفاده از ویژگی های ارسال سریع/ارسال خصوصی را نمی دهد اما بزودی این پشتیبانی فرآهم خواهد شد.

بهترین راه ذخیره dash:

باید از ذخیره دش در صرافی پرهیز کرد. اگر چنین اشتباهی مرتکب شوید، ریسک از دست دادن سکه ها افزایش می یابد. خوشبختانه، با رشد دش، کیف پول های دش نیز توسعه یافته اند.

اگر حجم زیادی از Dash دارید و قصد دارید آنها را به صورت بلند-مدت نگه دارید باید از یک کیف پول سخت افزاری مثل لجر و یا ترزور استفاده کنید. اگر دید کوتاه مدت دارید و تعداد سکه قابل توجهی ندارید می توانید از کیف پول های رسمی دش Dash iOS wallet و Coinomi wallet استفاده کنید.

امیدواریم که این راهنما در مورد ولت دش در انتخاب درست کیف پول به شما کمک کرده باشد.

https://coiniran.com/?p=34785
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x