ایستگاه خبر

کلاه‌برداران اتریومی اکانت تویتر وزیر انرژی بلژیک را تصاحب کردند!

اکانت تویتر رسمی وزیر انرژی بلژیک هک شد. این هک در جریان یک بخشش جعلی صورت گرفت که در این ماجرا ادعا می‌شد که ۵۰۰۰۰ توکن اتریومی بخشیده خواهد شد. بعد از اینکه نام این اکانت به بنیاد اتریوم تغییر داده شد، افراد پشت این حمله شروع به پست کردن کامنت در جواب لایک‌های چمث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya) و کامرون وینکلووس (Cameron Winklevoss) کردند و از این طریق خواستند کاربران تویتر را فریب دهند تا یک وبسایت کلاه‌بردار را باز کنند.

سخنگوی وزیر انرژی بلژیک تایید کرد که این وزیر قربانی هک شده است. او اعلام داشت که بازرسی‌ها برای بررسی علت این امر در جریان است. کابینه این وزیر اینک به اعضا توصیه کرده که اکانت‌های خود را با فعال‌سازی تایید هویت دوعاملی ایمن کنند. امروزه اکانت‌های تایید شده تویتر هدف اصلی هکر‌هاست. آنها می‌توانند با استفاده از این اکانت‌ها مشروعیت بیشتری به کار خود ببخشند و افراد را راحت‌تر فریب دهند.

همین جولای گذشته بود که یک نوجوان ۱۷ ساله ساکن فلوریدا اقدام به هک کردن اکانت تویتر جو بایدن (Joe Biden)، کیم کارداشیان (Kim Kardashian)، بیل گیتس (Bill Gates) و تعدادی از افراد برجسته دیگر کرد و از این طریق به تبلیغ یک کلاه‌برداری در زمینه بخشش بیت کوین پرداخته بود.

کلاه‌برداری‌های رمز ارزی از طریق هک اکانت تویتر افراد اینک بسیار گسترش پیدا کرده است و افراد مشهور بسیار در معرض این اقدام قرار دارند. این افراد دارای دنبال‌کنندگان زیادی هستند و می‌توانند طعمه جذابی برای هکر‌ها باشند. رعایت اقدامات امنیتی برای این افراد بسیار ضروری است. نظر شما چیست؟ چگونه می‌توان به مبارزه با این کلاه‌برداری‌ها پرداخت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43704
دکمه بازگشت به بالا