ایستگاه خبر

بانک مرکزی بلاروس از اجرای یک طرح آزمایشی برای صدور توکن‌های دیجیتال خبر داد

در روز ۱۰ ژوئن، ۱۲ بانک تجاری و دولتی بلاروس، مجوزی از بانک مرکزی این کشور برای صدور توکن‌های دیجیتال دریافت کردند. قرار است این بانک‌ها از طریق یک برنامه‌ی آزمایشی، عرضه توکن‌های دیجیتال خود را آغاز کنند.

آن‌طور که پیداست، بلاروس با تصویب قوانینی در مورد «توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال» این وظیفه را به بانک مرکزی این کشور محول کرده تا برنامه‌ای برای پیاده‌سازی اقتصاد دیجیتال تنظیم کند.

گفتنی است دولت بلاروس، چارچوب‌های حقوقی و قانونی لازم برای برگزاری ICO در سراسر خاک این کشور را تدوین کرده است. قرار است برنامه‌ی آزمایشی این کشور از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۱ آغاز و تا روز یکم ژانویه ۲۰۲۴ ادامه پیدا کند.

از جمله بانک‌های مشارکت‌کننده در این طرح می‌توان به بانک بلاروس-سوئیس، بانک BTA و بلاروس‌بنک اشاره کرد.

دولت بلاروس درصدد است طرح یادشده را در بزرگترین پارک فناوری این کشور موسوم به های‌تک پارک اجرا کند. گفتنی است این پارک در منطقه‌ی آزاد تجاری بلاک چین شهر مینسک واقع شده؛ منطقه‌ای که میزبان چندین مرکز بزرگ استخراج رمزارز است.

همچنین از شواهد به‌دست آمده پیداست که بانک مرکزی بلاروس به بانک‌های این کشور اجازه خواهد داد تا بتوانند از طریق برگزاری عرضه اولیه سکه نسبت به جذب سرمایه از افراد حقیقی و حقوقی اقدام کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=39425
دکمه بازگشت به بالا