ایستگاه خبر

به‌روزرسانی بدراک اپتیمیسم تاکنون 150000 دلار در هزینه تراکنش صرفه‌جویی کرده است

پس از به‌روزرسانی اخیر بدراک (Bedrock) اپتیمیسم، این شبکه لایه 2 کاهش قابل توجهی در هزینه‌های شبکه را تجربه کرده است.

اکثر هزینه‌های کاربران اپتیمیسم از هزینه‌های مورد نیاز برای انتشار داده‌های تراکنش در شبکه اصلی اتریوم ناشی می‌شود. به‌روزرسانی بدراک کارمزد تراکنش‌ها را با فشرده‌سازی دسته‌ای بهینه و استفاده از اتریوم به عنوان لایه در دسترس بودن داده کاهش داده است. طبق داده‌های گردآوری‌شده توسط توسعه‌دهنده اصلی اپتیمیسم، OP Labs on Dune، این اتفاق هزینه‌های شبکه را تا 56 درصد کاهش داده است (از 6890 به 3000 واحد گس).

در نتیجه، با به‌روزرسانی بدراک در چند روز گذشته، کاربران تقریباً 150000 دلار صرفه‌جویی کرده‌اند.

مایکل سیلبرلینگ، تحلیلگر داده‌های زنجیره‌ای در OP Labs به The Block گفت:

حدود 86 درصد از هزینه کل تراکنش از هزینه‌های مورد انتظار برای ارسال داده‌ها به [اتریوم] ناشی می‌شود.

کاربران اپتیمیسم با کاهش متوسط هزینه تراکنش‌های اتریوم در لایه اصلی آن بیشتر شده‌اند. این امر باعث می‌شود اپتیمیسم با تأیید دسته‌ای تراکنش‌های خود در اتریوم ارزان‌تر شود. با در نظر گرفتن هر دوی این عوامل، میانگین کارمزد تراکنش در اپتیمیسم از 0.57 دلار به 0.16 دلار کاهش یافته است.

کارمزد گس لایه 1 به ازای هر تراکنش لایه 2 در اپتیمیسم | منبع: Dune

 

میانگین هزینه‌های گس در اپتیمیسم کاهش می‌یابد

با این حال، سیلبرلینگ توضیح داد که «متوسط هزینه هر تراکنش» در معرض نوسانات قیمت کارمزد تراکنش‌های اتریوم است، چیزی که خارج از کنترل اپتیمیسم است. بنابراین، در حالی که کاهش هزینه تراکنش تصویر دلگرم‌کننده‌ای را ترسیم می کند، این معیار می‌تواند متفاوت باشد.

رویکرد اپتیمیسم این است: چندین تراکنش را با هم ترکیب می‌کند، که سپس در بلاک چین اتریوم به عنوان یک تراکنش ثبت می‌شوند. این ابزار از OP Stack، ابزار زنجیره بلوکی مدولار که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد زنجیره‌های خود را بسازند، استفاده می‌کند.

پشته، که توسط پروژه تحت حمایت Coinbase Base برای شبکه لایه 2 خود نیز استفاده می‌شود، تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر را تسهیل می‌کند و در عین حال – تا حدی – مزایای امنیتی شبکه اصلی اتریوم را حفظ می‌کند. در حال حاضر، به ازای هر داده از The Block، شبکه Optimism حدود 830 میلیون دلار دارایی قفل شده دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: اپتیمیسم چیست؟ (Optimism) راه‌حلی برای افزایش توان پردازش شبکه اتریوم

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا