ایستگاه خبر

به‌روزرسانی بدراک اپتیمیسم تاکنون ۱۵۰۰۰۰ دلار در هزینه تراکنش صرفه‌جویی کرده است

پس از به‌روزرسانی اخیر بدراک (Bedrock) اپتیمیسم، این شبکه لایه ۲ کاهش قابل توجهی در هزینه‌های شبکه را تجربه کرده است.

اکثر هزینه‌های کاربران اپتیمیسم از هزینه‌های مورد نیاز برای انتشار داده‌های تراکنش در شبکه اصلی اتریوم ناشی می‌شود. به‌روزرسانی بدراک کارمزد تراکنش‌ها را با فشرده‌سازی دسته‌ای بهینه و استفاده از اتریوم به عنوان لایه در دسترس بودن داده کاهش داده است. طبق داده‌های گردآوری‌شده توسط توسعه‌دهنده اصلی اپتیمیسم، OP Labs on Dune، این اتفاق هزینه‌های شبکه را تا ۵۶ درصد کاهش داده است (از ۶۸۹۰ به ۳۰۰۰ واحد گس).

در نتیجه، با به‌روزرسانی بدراک در چند روز گذشته، کاربران تقریباً ۱۵۰۰۰۰ دلار صرفه‌جویی کرده‌اند.

مایکل سیلبرلینگ، تحلیلگر داده‌های زنجیره‌ای در OP Labs به The Block گفت:

حدود ۸۶ درصد از هزینه کل تراکنش از هزینه‌های مورد انتظار برای ارسال داده‌ها به [اتریوم] ناشی می‌شود.

کاربران اپتیمیسم با کاهش متوسط هزینه تراکنش‌های اتریوم در لایه اصلی آن بیشتر شده‌اند. این امر باعث می‌شود اپتیمیسم با تأیید دسته‌ای تراکنش‌های خود در اتریوم ارزان‌تر شود. با در نظر گرفتن هر دوی این عوامل، میانگین کارمزد تراکنش در اپتیمیسم از ۰.۵۷ دلار به ۰.۱۶ دلار کاهش یافته است.

Screenshot 2023 06 09 at 18.11.37
کارمزد گس لایه ۱ به ازای هر تراکنش لایه ۲ در اپتیمیسم | منبع: Dune

 

میانگین هزینه‌های گس در اپتیمیسم کاهش می‌یابد

با این حال، سیلبرلینگ توضیح داد که «متوسط هزینه هر تراکنش» در معرض نوسانات قیمت کارمزد تراکنش‌های اتریوم است، چیزی که خارج از کنترل اپتیمیسم است. بنابراین، در حالی که کاهش هزینه تراکنش تصویر دلگرم‌کننده‌ای را ترسیم می کند، این معیار می‌تواند متفاوت باشد.

رویکرد اپتیمیسم این است: چندین تراکنش را با هم ترکیب می‌کند، که سپس در بلاک چین اتریوم به عنوان یک تراکنش ثبت می‌شوند. این ابزار از OP Stack، ابزار زنجیره بلوکی مدولار که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد زنجیره‌های خود را بسازند، استفاده می‌کند.

پشته، که توسط پروژه تحت حمایت Coinbase Base برای شبکه لایه ۲ خود نیز استفاده می‌شود، تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر را تسهیل می‌کند و در عین حال – تا حدی – مزایای امنیتی شبکه اصلی اتریوم را حفظ می‌کند. در حال حاضر، به ازای هر داده از The Block، شبکه Optimism حدود ۸۳۰ میلیون دلار دارایی قفل شده دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: اپتیمیسم چیست؟ (Optimism) راه‌حلی برای افزایش توان پردازش شبکه اتریوم

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=63019
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x