ایستگاه خبر

شرکت مدیریت دارایی Fidelity: بازار خرسی بر اهداف فاندامنتال کریپتو تاثیر نداشته است!

موسسۀ مدیریت دارایی و پورتفولیوی Fidelity Digital Assets در مطالعۀ سالانۀ خود به بررسی وضعیت صنعت کریپتو از دیدگاه سرمایه‌گذاران سازمانی پرداخت. این مطالعه مشخص کرد که بازار رمز ارز به خوبی برای مقابله با شرایط نابسامان و جریان‌های خرسی اقتصادکلان آمادگی دارد. جامعۀ آماری مطالعۀ فوق متشکل از ۱۰۵۲ متخصص از طیف وسیعی از شرکت‌ها در نیمۀ اول سال ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰ تا تیر ۱۴۰۱) بود. Tom Jessop، ریاست این موسسه، در این زمینه گفت:

«به عقیدۀ ما اهداف فاندامنتال دارایی‌های دیجیتال از ثبات مطلوبی برخوردار است و پذیرش آن از جانب سرمایه‌گذاران سازمانی طی سال‌های اخیر به آمادگی آن در مواجهه با رویدادهای منفی بازار کمک کرده است».

سرمایه‌گذاران آسیایی پیشتاز پذیرش کریپتو!

Jessop در ادامه خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران سازمانی در گذار از چرخه‌های نابسامان بازار تجربۀ خوبی دارند. این گروه از سرمایه‌گذاران ویژگی‌های مطلوب دارایی‌های دیجیتال را در رویارویی با بازارهای خرسی مرتبط می‌دانند.

نتایج این مطالعه نشان داد که پذیرش کریپتو از سوی سرمایه‌گذاران مختلف یکسان نبوده است، به طوری که در مقایسه با زمان مشابه در سال پیش سرمایه‌گذاران سازمانی آمریکایی و اروپایی به ترتیب ۴۲ و ۶۷ درصد به خرید رمز ارزها علاقۀ بیشتری نشان داده‌اند. قارۀ آسیا نیز علی‌رغم کاهش جزئی میزان پذیرش همچنان با ۶۹ درصد پیشتاز این حوزه است.

پذیرش کریپتو بین سرمایه‌گذارانی با ارزش خالص دارایی‌ بالا، صندوق‌های پوشش ریسک کریپتو، موسسات سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز و مشاوران اقتصادی با استقبال خوبی مواجه بوده است. در مقایسه میزان پذیرش از سوی دفاتر خانوادگی، صندوق‌های بازنشستگی، موسسات پوشش ریسک سنتی و موقوفات نسبتا پایین بوده است. مطالعۀ فوق نشان داد که حوزه‌هایی همچون فناوری‌های نوآورانه و تمرکززدایی از جذاب‌ترین بخش‌های حال حاضر کریپتو هستند.

موسسۀ Fidelity در پایان خاطرنشان کرد که ۷۴ درصد از سرمایه‌گذاران قصد دارند در آینده دارایی‌های دیجیتال را به پورتفولیوی خود اضافه کنند، این شاخص در سال گذشته برابر با ۷۱ درصد گزارش شد. این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) شاهد سلطۀ بازار گاوی بودیم.

پیشنهاد مطالعه: چطور در بازار رمز ارزها تحلیل فاندامنتال (بنیادی) انجام دهیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=59935
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x