ایستگاه خبر

Basis Cash استیبل کوین از بین رفته را به DeFi بازمی‌گرداند

تیمی از توسعه‌دهندگان ناشناس در حال ساخت چیزی هستند که ممکن است فورک پروژه‌ای باشد که هرگز راه‌اندازی نشده است. خوانندگان این پست احتمالاً در اینجا فرصت خوبی برای کسب درآمد خواهند دید، اما لطفاً مراقب باشید. Basis Cash براساس استیبل کوین Basis (که اساساً با نام Basecoin شناخته می‌شود)  قبل از ورود تنظیم‌کنندگان اوراق بهادار آمریکا ۱۳۳ میلیون دلار بودجه داشت.

برای کسانی که می خواهند در این پروژه جدید مالی غیرمتمرکز (DeFi) شرکت کنند، قراردادهای هوشمند اوایل دوشنبه افتتاح شد.
بعلاوه، این اولین استیبل کوین با الهام از Basis نیست که راه‌اندازی می شود. Empty Set در پایان ماه آگوست به بازار آمد و اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه بازار دارد.

یکی از دو سرپرست ناشناس پروژه که خود را ریک سانچز می‌نامد در تلگرام به CoinDesk گفت: «در دراز مدت، ما مشتاقانه منتظر هستیم که از Basis Cash به عنوان یک لایه پایه اولیه به طور گسترده استفاده شود، چون تقاضای ارگانیک برای این دارایی در بسیاری از تنظیمات تجاری و مالی وجود دارد».

دو سرپرست این پروژه با نامهای «ریک» و «مورتی» فعالیت می‌کنند که آن را از کارتون محبوب بزرگسالان ساخته‌ دن هارمون و جاستین رویلند برگرفته‌‌اند.

مبانی Basis Cash
مانند اکثر کوین‌های پایدار، Basis Cash (BAC) به دلار آمریکا وابسته است، بنابراین یک BAC برابر با یک دلار آمریکا است. قیمت Basis Cash توسط دو دارایی رمزنگاری دیگر مدیریت می شود: اوراق مشارکت Basis و سهام Basis.

از اواخر ماه نوامبر، ۵۰،۰۰۰ BAC در یک دوره پنج روزه (۱۰،۰۰۰ تا به صورت روزانه) میان افرادی که هر یک از این پنج کوین پایدار را در قرارداد هوشمند خود واریز می‌کنند، توزیع می‌شود: DAI ،yCRV ،USDT ،SUSD و USDC. سپرده‌گذاران نمی توانند بیش از ۲۰۰۰۰ ک وین پایدار را از هر حساب دریافت کنند. پاداش روزانه به طور نسبی توزیع می‌شود و کاربران می‌توانند در هر زمان سکه‌های خود را پس بگیرند.
برخلاف اکثر پروژه‌های DeFi که به نوعی استخراج نقدینگی را انجام می‌دهند، این استخر از چهار کوین پایدار هیچ کاری انجام نمی‌‌دهند. پس از توزیع اولیه BAC، دو استخر Uniswap v2 ایجاد می‌شود. این جفت‌ها BAC-DAI و BAC-Basis Shads (BAS) خواهند بود. یک میلیون BAS – تمام BAS موجود – در آن دو استخر توزیع خواهد شد (۷۵۰،۰۰۰ به استخر قبلی و ۲۵۰،۰۰۰ به استخر دوم) که تا کنون سخاوتمندانه‌ترین توزیع ۳۰ روز اول استخر BAC-DAI خواهد بود.

برخی از مهاجمان باهوش ممکن است حقه‌ها و حیله‌هایی در مورد Basis اصلی داشته باشند و از این طریق به آن حمله کنند، بنابراین  مراقب باشید.

Source

 

https://coiniran.com/?p=42283
دکمه بازگشت به بالا