ایستگاه خبر

خرید و فروش بیت کوین از طریق بانک‌ها در دسترس خواهد بود

NYDIG، پیشروترین شرکت مالی و فناوری متمرکز بر بیت کوین، با شرکت خدمات اطلاعاتی American Fortune 500 (FIS) همکاری کرده است تا اولین طرح این صنعت را به بانک‌های آمریکایی ارائه دهد. در راستای این همکاری بانک‌ها می‌توانند گزینه‌های خرید و فروش بیت کوین را برای مشتریان با حساب‌های بانکی‌شان فعال کنند. FIS از سردمداران ارائه‌ی طرح‌های حوزه‌ی فناوری برای بازرگانان، بانک‌ها و شرکت‌های بازار سرمایه در سطح جهان است.

این راه‌حل جدید به بانک‌ها امکان می‌دهد بدون نیاز به ایجاد یک طرح جداگانه، راه‌حل FIS Digital One Mobile را در سیستم‌های بانکی ادغام کنند.

NYDIG به عنوان متولی و صرافی در این مشارکت فعالیت خواهد کرد تا بانک‌های آمریکایی قادر به ارائه‌ی گزینه‌های مستقیم خرید و فروش بیت کوین باشند. این شرکت مالی همچنین ادعا کرد که صدها بانک در حال حاضر برای این برنامه ثبت نام کرده‌اند و در حال مذاکره هستند تا برخی از بزرگ‌ترین بانک‌ها را نیز اضافه کنند. پاتریک سلز، رئیس طرح‌های بانکی NYDIG گفت:

«آنچه ما انجام می‌دهیم باعث می‌شود همه آمریکایی‌ها و شرکت‌های کوچک قادر به خرید بیت کوین از طریق روابط بانکی موجود خود باشند. اگر کاربران تا به حال، از برنامه‌ی موبایل خود برای انجام کلیه‌ی خدمات بانکی استفاده می‌کردند، اکنون امکان خرید، فروش و نگهداری بیت کوین را نیز خواهند داشت.»

بسیاری از غول‌های وال استریت در این روند صعودی بازار، با سرمایه‌‌گذاری در شرکت‌هایی که بیت کوین را در ترازنامه خود نگهداری می‌کنند، وارد بازار معاملات بیت کوین شده‌اند. برای معامله‌گران خرد، بهترین راه خرید بیت کوین استفاده از برنامه‌هایی مانند PayPal ،Venmo و Square است. مدیرعامل NYDIG، یان ژائو، معتقد است که سیستم بانکداری آمریکا متوجه شده است که مشتریان آنها به سرمایه‌گذاری در بیت کوین را حتی بدون حضور آن‌ها ادامه می‌دهند، بنابراین تصمیم گرفته‌ است راه‌حل مناسبی برای ارائه‌ی خدمات مربوط یه رمز ارزها را به سیستم خود اضافه کند.

ژائو همچنین توضیح داد که چگونه ادغام خرید بیت کوین در سیستم بانکی حس برابری را به همراه خواهد داشت:

«بیشتر مردم نمی‌توانند در بازارهایی که سرمایه‌گذاران سازمانی به آن‌ها وارد می‌شوند، سرمایه‌گذاری کنند. اگر بتوان بیت کوین را از طریق بانک‌ها خریداری کرد، آن‌وقت مشتریان بسته به توانایی مالی‌شان، حتی در حد یک دلار، به یک دارایی جذاب دسترسی خواهند داشت. ما فکر می کنیم این طرح برای توانمندسازی اقتصادی بسیار مهم است.»

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=45502
دکمه بازگشت به بالا