ایستگاه خبر

اتحادیه بانک‌های روسیه می‌خواهد مالکین رمز ارزها را شناسایی کند

اتحادیه بانک‌های روسیه یک برنامه غیرمتمرکز ساخته است که مفهوم متفاوتی با رمز ارزهای شناخته‌شده دارد. در ساختار این سرویس برنامه‌ای طراحی‌شده است که مالکین دارایی‌های دیجیتال را شناسایی می‌کند. مطابق با گفته‌های Anatoly Kozlachkov نایب رییس این اتحادیه، بانک‌ها قصد دارند هرگونه امکان ایجاد تراکنش‌های گم نام را از بین ببرند.

انتظار می‌رود که این برنامه خاص به سرویس‌دهنده‌ها اجازه دهد که مالکیت دارایی‌های دیجیتال مشتریان را برای خود محرز کنند. از نگاه این اتحادیه بیت‌کوین و سایر رمز ارزها وجه نقد نیستند بنابراین نمی‌توان آن‌ها را در ذیل هیچ قانونی گنجاند. این مهم‌ترین دلیلی است که اتحادیه بانک‌های روسیه به دنبال اجرایی کردن این برنامه در دو مرحله است.

در مرحله اول قرار است یک برنامه ویژه توسعه یابد که شرکت‌هایی که می‌خواهند پیرامون رمز ارزها خدمت‌رسانی کنند باید از این برنامه استفاده کنند. مرحله دوم فاز قانون‌گذاری است که مرتبط با دادگاه عالی فدراسیون روسیه است که می‌تواند ممنوعیت‌هایی را برای رد بدل کردن گمنام رمز ارزها بین مشتریان وضع کند.

کارشناسان معتقدند دولت روسیه می‌خواهد مالکیت رمز ارزها را از دستان مجرمان خارج کند و به مردم اجازه دهد به‌صورت قانونی از دارایی‌های دیجیتال خود استفاده کنند. اما برخی معتقدند این ماهیت رمز ارزها را به خطر خواهد انداخت. نظر شما چیست؟ آیا روسیه پیشگام گسترش پذیرش رمز ارزها خواهد بود؟

Source

https://coiniran.com/?p=32223
دکمه بازگشت به بالا