ایستگاه خبر

اشتیاق بانک‌ها به بیت‌کوین اوج می‌گیرد

بر اساس نظر محققان جی‌پی مورگان، بانک‌ها و سرمایه‌گذاران سازمانی به‌زودی اشتیاق خود را به بیت‌کوین نشان خواهند داد. این محققین معتقدند کاهش سطح نوسانات چند هفته‌ی اخیر بیت‌کوین برای این سازمان‌ها خوشایند بوده است.

نوسانات بیت‌کوین برای بانک‌ها مهم است

تحلیلگران این موسسه‌ی بین‌المللی بزرگ آمریکایی که توسط Nikolaos Panigirtzoglou مدیریت می‌شود، به‌تازگی علاقه‌ی وافری به مسائل گوناگون بیت‌کوین نشان داده‌اند. این درحالی‌ است که برخی صاحب‌نظران عملکرد بیت‌کوین را در برابر طلا سنجیده و برخی دیگر به نوسانات مثال زدنی این رمز ارز اشاره نموده‌اند.

اما بیت‌کوین همواره برای نوسانات غیرقابل پیش‌بینی خود در گذشته مورد نکوهش محققین واقع شده است. این نوسانات گاهی در طی ۲۴ ساعت بیش از ۱۰ درصد گزارش شده‌اند. ثبات قیمتی فعلی بیت‌کوین بیانگر این است که بانک‌ها و موسسات سرمایه‌گذاری درحال ورود به بازار آن هستند.

طبق اظهارات تحلیل‌گران جی‌پی مورگان، نوسانات سه ماهه‌ی این رمز ارز پس از افزایش ۹۰ درصدی قیمت آن در فوریه تا ۸۶ درصد کاهش یافته است. همچنین نوسانات بیت‌کوین در یک بازه‌ی شش ماهه تقریبا ۷۳ درصد افول کرده است.

در نتیجه موسسات و به ویژه بانک‌ها که معمولا از دارایی‌های بی‌ثبات امتناع می‌کنند، در حال آمادگی خود برای حضور در فضای کریپتو هستند.

اشتیاق بانک‌ها به بیت‌کوین اوج می‌گیرد

آیا بانک‌ها به قطار بیت‌کوین ملحق می‌شوند؟

با آنکه موسسات سرمایه‌گذاری آمریکایی مانند BlackRock و MassMutual در ماه‌های گذشته به فضای بیت‌کوین وارد شده‌اند، بانک‌های این کشور رویکردی متفاوت و محطاتانه داشته‌اند. تاجایی که برخی از آنها از جمله گلدمن ساکس، آشکارا از ویژگی‌های بیت‌کوین روی برگردانده‌اند.

این رویکرد توسط مورگان استنلی در دوماه اخیر دستخوش تغییرات مثبتی شده است، زیرا این بانک به مشتریان سازمانی خود امکان خرید بیت‌کوین را با سه صندوق رفاهی داده است. طبق گزارشات مورگان استنلی می‌خواهد در صرافی کریپتوی Bithumb سهام‌دار شود.

شاید برایتان جالب باشد که قدیمی‌ترین بانک آمریکا، BNY Mellon، رویکرد مثبتش را به دنیای کریپتو با اعلام خدمات امانی بیت‌کوین خود نشان داده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44899
دکمه بازگشت به بالا