ایستگاه خبر

بانک مرکزی تایلند درصدد است پروژه پایلوت ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی کند

بانک مرکزی تایلند اعلام کرد که قصد دارد برای آزمایش کاربردهای واقعی ارز دیجیتال خود، دست به توسعه‌ی یک نمونه اولیه بزند.

این بانک در بیانیه خود تصریح کرده است که پیش از اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ی پرداخت CBDC برای کسب‌وکارها درصدد است طرحی آزمایشی را با مشارکت سازمان‌های بزرگ به مرحله‌ی اجرا درآورد.

قرار است چندین شرکت بزرگ فعال در حوزه‌ی تولید سیمان و مصالح ساختمانی ازجمله گروه سیمان سیام (SCG) و یک شرکت فعال در حوزه‌ی فینتک به نام ونچرز دیجیتال، سامانه‌ی پرداخت آزمایشی بانک مرکزی تایلند را محک بزنند.

این پروژه در ژوئیه ۲۰۲۰ کلید خواهد خورد و شرکت SCG نیز مراحل آزمایشی آن را تا انتهای سال میلادی جاری به پایان خواهد رساند.  گفتنی است بانک مرکزی تایلند درصدد است تا با پرداخت‌های مبتنی بر CBDC سامانه‌ی پرداخت بهینه‌تری را با انعطاف‌پذیری بیشتر برای نقل و انتقال پول و تسویه سریع‌تر در اختیار تامین‌کنندگان قرار دهد.

پس از طی مرحله آزمایشی این طرح، بانک مرکزی تایلند، امکان‌سنجی اجرای آن را بررسی می‌کند و بهترین راهکار را برای یکپارچه‌سازی پرداخت‌های مبتنی بر CBDC با دیگر پلتفرم‌های تجاری مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

Source

https://coiniran.com/?p=39579
دکمه بازگشت به بالا