ایستگاه خبر

عرضه‌ی آزمایشی CBDC کره جنوبی بر گوشی‌های گلکسی سامسونگ!

براساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه‌ی Korea Times، بانک مرکزی کره‌ جنوبی درپی عرضه‌ی آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC بر گوش‌های هوشمند سری گلکسی شرکت سامسونگ است.

بانک مرکزی کره جنوبی برای انتخاب پیمانکار و تامین‌کننده‌ی CBDC خود رقابتی را در ماه می برگزار نمود که درنهایت Ground X موفق به عقد قرارداد با این بانک شد، پروژه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی کره جنوبی بر پلتفرم Klaytn این شرکت اجرا خواهد شد. Ground X زیرمجموعه‌ی بلاک‌چینی Kakao، غول ارتباطات کره‌ای، است.

CBDCها نوعی ارز دیجیتال هستند که از حمایت و پشتوانه‌ی بانک مرکزی برخوردارند. هدف اصلی آنها ارائه‌ی جایگزینی برای ارزهای سنتی و فیات آن کشور است، برخی از آنها مبتنی بر فناوری بلاک‌چین هستند اما بیشتر آنها تنها از این فناوری الگوبرداری کرده‌اند. اکثر کشورهای جهان درحال تحقیقات لازم برای توسعه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود هستند و پیشروی این حوزه کشور چین است که فاز نخست کاربردی یوآن دیجیتال را از ماه آوریل شروع کرده است.

عرضه‌ی آزمایشی CBDC کره جنوبی بر گوشی‌های گلکسی سامسونگ!

فازهای دوگانه‌ی آزمایشی

عرضه‌ی آزمایشی CBDC کره جنوبی از ۲۸ ژوئن سال جاری و باهدف سنجش کاربرد پرداخت‌های دیجیتال بر گوشی‌های هوشمند گلکسی سامسونگ آغاز شد.

طبق اظهارات یکی از مقامات، مرحله‌ی آزمایشی این طرح درتلاش است تا «راه‌های ممکن پرداخت‌ را از طریق تلفن‌های هوشمند بدون دسترسی به اینترنت و ارسال حواله‌های CBDC به سایر تلفن‌ها یا حساب‌های بانکی» را ارزیابی نماید.

فاز نخست این طرح تا ماه دسامبر تداوم خواهد داشت و تناسب این فناوری را بررسی می‌نماید. فاز دوم، که از ژانویه تا ژوئن سال آینده ادامه خواهد داشت، توانایی بانک مرکزی کره جنوبی در توسعه‌ی راهکارهای بانکی برای ادغام CBDCها را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

شرکت سامسونگ از سال ۲۰۱۹ و با عرضه‌ی گلکسی S10، استفاده از رمز ارزها را در سخت‌افزار محصولات خود آغاز کرد. گلکسی S10 از یک کیف‌پول رمزنگاری داخلی برخوردار بود که در سال بعد و با تولید S20 به قابلیت‌های آن ازجمله فناوری بلاک‌چینی Keystore افزوده گشت. Keystore به کاربران امکان ذخیره‌ی امن کلیدهای خصوصی کیف‌پول خود را در تلفن همراه می‌داد.

پیشنهاد مطالعه: CBDC یا ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=47083
دکمه بازگشت به بالا