ایستگاه خبر

بانک مرکزی انگلیس از CBDC بانک‌های خصوصی حمایت نمی‌کند

«انتظار نداشته باشید که بانک انگلیس بانک‌های خصوصی کشور را از عواقب پذیرش ارز دیجیتال محافظت کند!»

به گزارش رویترز جان کانلیف (Jon Cunliffe) معاون رییس بانک مرکزی انگلیس، امروز در یک سمینار اعلام کرد: «کار ما حمایت از مدل‌های مختلف کسب‌وکار بانک‌ها نیست. بانک‌ها باید خودشان را تطبیق بدهند. وظیفهٔ ما این است که اطمینان حاصل کنیم اگر مدل کسب‌وکار بانک‌ها تغییر کند، ما همچنان می‌توانیم از پس مدیریت پیامدهای مالی و اقتصادی کلان آن را برآییم.»

کانلیف این کنایه را به بانک‌هایی زد که انتظار نوعی مداخله از طرف بانک انگلیس را دارند. برخی بانک‌ها هشدار داده‌اند که اجرای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در سطح جهانی، ممکن است اثرات نامطلوبی (از جمله محرومیت از منابع پایدار بودجه و سرمایه) بر بانک‌های تجاری داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: ۷۰ درصد از بانک‌های مرکزی سراسر جهان روی CBDC تحقیق می‌کنند

بانک انگلیس از سال گذشته به توسعهٔ CBDC علاقه نشان داده است. در ماه ژوئن، بانک انگلیس یک کارگروه ویژه ارز دیجیتال با بانک‌ کانادا، بانک ژاپن، بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی سوئد، بانک ملی سوییس و بانک تسویه‌حساب‌های بین‌المللی تاسیس کرد. هدف جمعی آن‌ها ارزیابی پتانسیل‌های مورد استفاده از CBDC و همچنین در نظر گرفتن گزینه‌های مختلف طراحی و توسعه فناوری‌ها بود.

گرچه این کار به نفع CBDC خواهد بود اما بانک انگلیس سابقهٔ تردید در بیت کوین را دارد. رییس بانک انگلیس ماه گذشته اعلام کرد که برایش دشوار است به بیت کوین به‌عنوان یک روش واقعی پرداخت نگاه کند. پیش‌تر هم هشدار داده بود که اگر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنید، خودتان را آماده کنید که تمام سرمایه‌تان را از دست بدهید.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42015
دکمه بازگشت به بالا