ایستگاه خبر

بانک مرکزی انگلستان برای توسعه‌ی CBDC خود با دانشگاه MIT همکاری خواهد کرد

بانک مرکزی انگلستان پس از سال‌ها موضع‌گیری و انتقاد از صنعت رمز ارز، سرانجام تصمیم گرفته است تا برای توسعه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود با دانشگاه MIT مشارکت کند. درنتیجه، بانک مرکزی انگلستان دومین موسسه‌ای است که برای پیشبرد طرح‌های CBDC با این دانشگاه برتر در حوزه‌ی فناوری همکاری می‌کند.

اتحاد بانک‌ انگلستان و دانشگاه MIT

طبق بیانیه‌ی منتشر شده این همکاری برای بررسی ابعاد توسعه و عرضه‌ی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی در ماه فوریه‌ی سال جاری آغاز شده است.

تیم «راهکار ارز دیجیتال (DCI)» موسسه‌ی فناوری ماساچوست (MIT) با این نهاد مالی بریتانیایی برای یک پروژه‌ی تحقیقاتی ۱۲ ماهه توافق نموده است. براساس این همکاری، مزایا و معایب پیش‌رو درخصوص توسعه‌ی پوند دیجیتال بررسی و ارزیابی خواهند شد. این توافق‌نامه توجه خود را بر زمینه‌هایی همچون چالش‌های احتمالی فناوری، مبادلات، فرصت‌ها و ریسک‌های مرتبط با طراحی یک نطام CBDC متمرکز خواهد نمود.

ذکر این نکته ضروری است که تحقیقات مذکور به‌معنای توسعه‌ و صدور قطعی CBDC نخواهد بود. بانک مرکزی انگلستان و سرپرست آن یکی از منتقدان سرسخت صنعت کریپتو بوده‌اند، تاحدی که مدعی می‌شدند هرگونه سرمایه‌‌گذاری در بیت‌کوین به‌ ازدست رفتن کل دارایی منتهی خواهد شد.

مشارکتی مشابه با بانک مرکزی کانادا

انگلستان نخستین کشوری نیست که تمایل خود را به‌مشارکت با این دانشگاه بزرگ نشان داده است. در خبرها خواندیم که بانک مرکزی کانادا نیز برای بررسی فرصت‌هایی مشابه با بخش دیجیتال این دانشگاه آمریکایی همکاری خود آغاز کرده است. این پروژه‌ که برای دیجیتالی کردن دلار کانادا طراحی شده است تقریبا یک سال به‌طول خواهد انجامید.

پیشنهاد مطالعه: CBDC یا ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=50383
دکمه بازگشت به بالا