ایستگاه خبر

همکاری بانک مشترک‌‌المنافع استرالیا با Gemini و Chainalysis برای ارائه خدمات کریپتو

بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA)، بزرگترین بانک این کشور، همکاری با صرافی رمز ارز Gemini و شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis را اعلام کرده است. این مشارکت مؤسسه مالی را به موقعیتی استراتژیک و تاریخی رهنون می‌کند و عملاً این بانک را به اولین اولین بانکی در استرالیا تبدیل می‌کند که خدمات خرده‌فروشی مستقیم رمز ارزها را از طریق CommBank، برنامه تلفن همراه دارای مجوز قانونی، ارائه می‌دهد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی رسمی بانک، همکاری با Chainalysis و Gemini این امکان را به آن‌ها داده است تا خدمات تبادل رمز ارز و حفاظت از دارایی‌ها را برای مشتریان خود ارائه دهد که به عنوان یک ویژگی جدید از طریق برنامه CommBank در دسترس خو.اهد بود.. مشتریان CBA قادر خواهند بود تا ده دارایی رمز ارزی منتخب از جمله بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین را معامله کنند.

ظهور و رشد تقاضا برای رمز ارزها از سوی مشتریان، چالش‌ها و فرصت‌هایی را برای بخش خدمات مالی ایجاد می‌کند که شاهد نوآوری تعداد قابل توجهی از بازیگران جدید و مدل‌های تجاری در این زمینه بوده است. ما معتقدیم که می‌توانیم نقش مهمی در صنعت رمز ارز ایفا کنیم تا نیازهای رو به رشد مشتری را برطرف کنیم و قابلیت، امنیت و اطمینان را در یک پلتفرم تجارتی رمز ارزی فراهم کنیم.

این‌ صحبت‌های مدیر عامل CBA، مت کامین است.

شراکت بانک با بازیگران کلیدی صنعت رمز ارز مانند Gemini و Chainalysis در یک دوره بحث برانگیز اتفاق می‌افتد که سنای استرالیا درگیر بحث در مورد چگونگی اجرای قوانین مرتبط با رمز ارز در کشور است.
دیو آبنر، رئیس جهانی توسعه تجارت در جمینی می‌گوید:

رشد تصاعدی دارایی‌های رمز ارزی در سطح بین‌المللی، همراه با امنیت سازمانی و رویکرد نظارتی فعال Gemini، این مشارکت را به ایجاد استاندارد جدیدی برای بانک‌ها و پلتفرم‌های مالی در استرالیا و سراسر جهان تبدیل می‌کند.

به گفته CBA، این سازمان به دنبال کاهش محدودیت‌های استفاده از صرافی‌های شخص ثالث است که مشتریان و کاربران روزمره رمز ارز را در معرض خطر کلاهبرداری قرار می‌دهند. به همین دلیل است که این بانک با Chainalysis همکاری می‌کند، که به CBA کمک می‌کند تا بانکداری دیجیتال و تجربه خرده‌فروشی رمز ارز را برای مشتریانش ایمن و مطمئن نگه دارد.
مایکل گرونجر، مدیر عامل Chainalysis می‌گوید:

موسسات مالی مانند CBA نقش مهمی در رشد پذیرش رمز ارزها دارند. ما خوشحالیم که بخشی از این اتحاد مهم با CBA و شریکمان Gemini هستیم تا نقشی پیشگام در ایجاد اعتماد به رمز ارزها در بازار استرالیا ایفا کنیم.

بانک CBA می‌گوید که همچنان «متعهد به طراحی مجدد بانکداری» است و در به‌روزرسانی‌های آتی، قابلیت‌های سرمایه‌گذاری و خرید را در کنار خدمات خرده‌فروشی رمز ارز به اپلیکیشن معرفی خواهد کرد. مرحله آزمایشی برای ویژگی‌های کریپتوی خرده‌فروشی اپلیکیشن‌های CommBank در هفته‌های آینده آغاز می‌شود و تا سال ۲۰۲۲ قابلیت‌های آن به تدریج عرضه می‌شوند.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۱ آبان): استقبال از بازارهای مشتقات

 

Source

https://coiniran.com/?p=48171
دکمه بازگشت به بالا