ایستگاه خبر

Bank of America: عملکرد رمز ارزها در رکود اقتصادی پیش‌رو از بازار سهام بهتر خواهد بود!

استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری Bank of America (BofA) مدعی شد که در رکود اقتصادی پیش‌رو بیت‌کوین و سایر رمز ارزها عملکرد بهتری درمقایسه با اوراق‌بهادار و بورس سهام خواهند داشت. وی در گزارشی که اخیرا منتشر کرد اظهار داشت که سیاست‌های اخیر فدرال رزور ممکن است شرایط اقتصادی نه‌تنها آمریکا بلکه تمام جهان را دستخوش تغییر نماید.

آیا کاربرد رمز ارزها در این رکود اقتصادی پررنگ‌تر خواهد شد؟

بانک مرکزی آمریکا پس از چند سال تلاش برای جبران خسارت‌های همه‌گیری کووید-۱۹ مجبور به افزایش ترازنامه‌ی مالی خود به رقم فعلی ۹ تریلیون دلار شده است. اما این موسسه با آغاز سال ۲۰۲۲ رویکرد خود را تغییر داده و تصمیم به کاهش این مبلغ به ۹۵ میلیارد دلار دارایی در هرماه گرفته‌ است. خبرگزاری رویترز به‌نقل از استراتژیست‌های Bank of America نوشته است:

«چشم‌انداز اقتصاد کلان به‌سرعت درحال نابودی بوده و قادر است به رکود بزرگترین قدرت اقتصادی جهان منجر شود.»

تحلیل‌گران این موسسه با استفاده از عباراتی همچون «شوک تورم وخیم‌تر خواهد شد، شوک قیمتی تازه شروع شده است و شوک رکود درراه است» به‌مشتریان خود هشدار دادند که اغلب دارایی‌ها، به‌ویژه اوراق‌بهادار و بورس سهام، با نوسان قابل‌توجهی روبه‌رو خواهند شد. به‌عقیده‌ی این بانک دارایی‌هایی که می‌توانند در این رکود بیش از سایرین بدرخشند عبارت‌اند از: پول نقد، کالاها و رمز ارزها.

تغییر رویکرد Bank of America نسبت به کریپتو

کاربرانی که با صنعت کریپتو و رویکرد وال استریت نسبت به‌آن آشنایی دارند، حمایت ناگهانی BofA از این کلاس دارایی را خبری تعجب‌برانگیز می‌دانند. BofA ازجمله موسساتی است که همواره از بیت‌کوین و فناوری کریپتو انتقاد کرده است.

این موسسه در مارس ۲۰۲۱ بیان داشت که بیت‌کوین نوسان بسیار بالایی داشته و نمی‌توان از آن برای ذخیره‌ی ارزش یا مکانیسم پرداختی استفاده نمود.

با این‌وجود در تابستان گذشته BofA با تشکیل یک تیم تحقیقات رمز ارز تغییر رویکرد خود را نشان داد و تنها در چند هفته بعد سرویس مبادلات قراردادهای آتی بیت‌کوین ازسوی این بانک به‌مشتریان عرضه شد.

این بانک به‌تدریج به تغییر رویکرد خویش ادامه داد و با انتشار گزارشی از اهمیت بالای بیت‌کوین و صنعت رمز ارزها سخن گفت. BofA از آن زمان تاکنون به‌حمایت خود از این حوزه ادامه داده و حتی شبکه‌های نوظهوری همچون سولانا و چین‌لینک را نیز تحسین کرده است.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۷ فروردین) – سرمایه‌گذاران در حال انباشت کوین‌ها

Source

https://coiniran.com/?p=50587
دکمه بازگشت به بالا