ایستگاه خبر

در بازار معاملات آتی بیت‌کوین چه خبر است؟

بازار بیت‌کوین شاهد فروش گسترده در عرض یک ساعت در روز ۲ آگوست بود. این فشار فروش باعث افت قیمت از ۱۲ هزار دلار به ۱۰۵۵۹ دلار شد. با اینحال این افت قیمت به سرعت تا حدی جبران شد و قیمت بیت‌کوین به ۱۱۱۴۸ دلار برگشت. مبادله‌گران حرفه‌ای باید از این فرصت بهترین استفاده را کرده باشند.

وقتی قیمت یک دارایی افزایش می‌یابد، بازار مبادلات آتی نیز شاهد افزایش بهره توسط مبادله‌گران از نوع فردی و نهادی خواهد بود. مطابق با اطلاعات گردآوری شده توسط Skew، نرخ بهره باز بیت‌کوین در تاریخ ۱ آگوست یک اوج را تجربه کرد. بازار Bakkt  و شیکاگو نیز شاهد افزایش حجم معاملات بودند. اگرچه مقدار قراردادهای آتی بیت‌کوین ۷۴ درصد در ماه جولای کاهش یافته بود، مقداری که کمترین حجم قرارداد برای انقضا در ۲۰۲۰ بوده است.

Eefdh5gXkAEBJW4

مطابق با چارت بالا نرخ انقضا از ژوئن تا جولای از ۲۲۱ بیت‌کوین به ۵۸ بیت‌کوین رسیده بود. این کمتر از مقدار قراردادهای آتی بیت‌کوینی بود که در آپریل منقضی شده بودند. با این حال فعالیت مبادله‌گران داستان دیگری را نشان می‌دهد.

مطابق با Skew، در Bakkt بالاترین میزان انعقاد قرارداد در ۲۸ جولای با ۱۳۲ میلیون دلار بسته شد. بعد از آن در ۳۱ جولای به ۹۷ میلیون دلار رسید. شاخص OI نیز به بالاترین میزان تاکنون یعنی ۲۷ میلیون دلار رسید.

skew bakkt bitcoin futures total open interest volumes 1

 به طور مشابه با افزایش علاقه معامله‌گران در بازار شیکاگو  ATH به ۸۲۸ میلیون دلار رسید. این رشد OI باعث شد تا بازار شیکاگو در میان سه بازار بزرگ برای معاملات آتی قرار گیرد.

skew cme bitcoin futures total open interest volumes 2

مشابه با اتفاقی که برای OKEx و BitMEX رخ داده بود.

بیشتر بخوانیم: چه کسانی را در توئیتر دنبال کنیم؟

https://coiniran.com/?p=40488
دکمه بازگشت به بالا