در بازار معاملات آتی بیت‌کوین چه خبر است؟
سلمان صادقی | 2020.08.05

در بازار معاملات آتی بیت‌کوین چه خبر است؟

بازار بیت‌کوین شاهد فروش گسترده در عرض یک ساعت در روز 2 آگوست بود. این فشار فروش باعث افت قیمت از 12 هزار دلار به 10559 دلار شد. با اینحال این افت قیمت به سرعت تا حدی جبران شد و قیمت بیت‌کوین به 11148 دلار برگشت. مبادله‌گران حرفه‌ای باید از این فرصت بهترین استفاده را کرده باشند.

وقتی قیمت یک دارایی افزایش می‌یابد، بازار مبادلات آتی نیز شاهد افزایش بهره توسط مبادله‌گران از نوع فردی و نهادی خواهد بود. مطابق با اطلاعات گردآوری شده توسط Skew، نرخ بهره باز بیت‌کوین در تاریخ 1 آگوست یک اوج را تجربه کرد. بازار Bakkt  و شیکاگو نیز شاهد افزایش حجم معاملات بودند. اگرچه مقدار قراردادهای آتی بیت‌کوین 74 درصد در ماه جولای کاهش یافته بود، مقداری که کمترین حجم قرارداد برای انقضا در 2020 بوده است.

مطابق با چارت بالا نرخ انقضا از ژوئن تا جولای از 221 بیت‌کوین به 58 بیت‌کوین رسیده بود. این کمتر از مقدار قراردادهای آتی بیت‌کوینی بود که در آپریل منقضی شده بودند. با این حال فعالیت مبادله‌گران داستان دیگری را نشان می‌دهد.

مطابق با Skew، در Bakkt بالاترین میزان انعقاد قرارداد در 28 جولای با 132 میلیون دلار بسته شد. بعد از آن در 31 جولای به 97 میلیون دلار رسید. شاخص OI نیز به بالاترین میزان تاکنون یعنی 27 میلیون دلار رسید.

 به طور مشابه با افزایش علاقه معامله‌گران در بازار شیکاگو  ATH به 828 میلیون دلار رسید. این رشد OI باعث شد تا بازار شیکاگو در میان سه بازار بزرگ برای معاملات آتی قرار گیرد.

مشابه با اتفاقی که برای OKEx و BitMEX رخ داده بود.

بیشتر بخوانیم: چه کسانی را در توئیتر دنبال کنیم؟