ایستگاه خبر

رکورد جدید حجم معاملات آتی بیتکوین در بستر معاملات Bakkt، اما همچنان در تعقیب CME Group

با اینکه حجم معاملات در بستر Bakkt در ۱۵ سپتامبر نزدیک به رقم ۲۰۰ میلیون دلار بود، اما همچنان از نظر حجم معاملات آتی بیتکوین در تعقیب CME است.

بر طبق گزارش خبرگزاری Decrypt، شرکت Bakkt که ارائه‌دهنده خدمات معاملات مشتقات رمزارز است، اعلام کرد که در روز سه شنبه ۱۵ سپتامبر حجم بی‌سابقه‌ای از معامله قرارداد‌های آتی بیتکوین را برای خود ثبت کرده است. حجم معاملات نزدیک به ۱۶ هزار قرارداد آتی بیتکوین جمعا به ارزش ۱۷۲ میلیون دلار بوده که نسبت به رکورد قبلی ۳۶ درصد رشد داشته است. رکورد پیشین این بستر معاملاتی در روز ۲۸ جولای با ۱۱۷۰۶ عدد قرارداد به ارزش ۱۲۵ میلیون دلار بوده است.

قرارداد آتی بیتکوین یک توافق برای فروش یا خرید بیتکوین در هر نقطه‌ زمانی آینده با یک قیمت مشخص است. با در نظر گرفتن نوسانات اخیر قیمت بیتکوین، سرمایه‌گذاری در قرارداد‌های آتی ریسک بالایی دارد. البته بدیهی است شرکت Bakkt از این سرمایه‌گذاری استقبال می‌کند. در ماه ژانویه، این بستر معاملاتی چند روز‌ را بدون هیچ معامله‌ای سپری کرد.

علیرغم این خبر‌های خوشایند، این شرکت همچنان در تعقیب رقیب اصلی خود یعنی CME Group به مسیر خود ادامه می‌دهد. حجم معاملات این شرکت که بزرگ‌ترین صرافی مشتقات مالی در دنیا به حساب می‌آید، ارزشی معادل ۲۶۲ میلیون دلار داشته اما نسبت به رکورد ۱.۱ میلیارد دلاری خود در ۲ سپتامبر، افت شدیدی داشته است.

بیشتر بخوانیم: اوراق مشتقه و بیمه ، مقایسه راه‌حل‌های شبه بیمه‌ای در دیفای

https://coiniran.com/?p=41186
دکمه بازگشت به بالا