ایستگاه خبر

افزایش تمایل به خرید بیت‌کوین، در جست‌وجوهای بایدو و گوگل

نگران نباشید!‌ این بار اخباری از چین منتشر می‌شود که به شیوع کروناویروس مرتبط نیست.

از آنجایی که تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان پس از قرار گرفتن در معرض COVID-19 از خانه، در حالت دورکاری و در قرنطینه کار می‌کنند، جست‌وجوهای آنلاین درباره رمزارزها افزایش چشمگیری داشته است.

به علت فیلتر بودن گوگل در چین، «بایدو» یکی از محبوب‌ترین موتورهای جست‌وجو در این کشور است. براساس گزارشی که در اختیار Cointelegraph قرار گرفته، موتور جست‌وجوی چینی ـ‌بایدوـ شاهد افزایش قابل‌توجهی در جست‌وجوی واژه‌ی «بیت کوین» (BTC) بوده است. فهرست داده‌ها نشان می‌دهد که جست‌وجوهای مربوط به BTC طی سی روز گذشته ۱۸۳٪ افزایش یافته و تعداد کسانی که با مرورگر تلفن همراه خود به دنبال اطلاعاتی در مورد رمزارزها بوده‌اند نیز به شدت زیاد شده است.

این افزایشِ تمایل به بیشتر دانستن درباره بیت‌کوین ممکن است به این تئوری مربوط شود که بحران‌های اقتصادی جهانی می‌توانند منجر به افزایش فزاینده‌یی در ارزش این رمزارز شوند.

جست‌وجوی بیت‌کوین در گوگل نیز بیشتر شده است

البته شهروندان چینی تنها کسانی نیستند که علاقه زیادی به بازار رمزارزها دارند. نتایج جست‌وجوی گوگل برای BTC در ایالات متحده در تاریخ ۱۳ مارس بیشترین میزان را در سی روز اخیر داشته است. این افزایش در حجم جست‌وجو، اندکی پس از آن بود که بیت‌کوین بیشترین افت روزانه خود را در هفت سال گذشته تجربه کرد.

جست‌وجوهای آنلاین درباره بیت‌کوین نشان‌دهنده چه چیزی هستند؟

با توجه به اینکه بخش بزرگی از جمعیت جهان اکنون بیش از هر زمان دیگری آنلاین هستند، تعجب ندارد که بسیاری از آنها از علاقه‌مندان به بیت کوین باشند. با این حال، تعداد نتایج جستجو برای خرید بیت‌کوین به‌طور قابل توجهی بیشتر از کسانی است که به دنبال فروش آن هستند‌.

این داده‌ها تا حدودی غیرمعمول است زیرا به بسیاری از آمریکایی‌ها در شهرهای بزرگ توصیه می‌شود که در خانه خود بمانند و برخی از این افراد کارشان را از دست داده‌اند. درحالی‌که به نظر می‌رسد معامله‌گران بیت‌کوین باید بخشی از دارایی‌های خود را برای امرار معاش تبدیل به پول نقد کنند، هنوز بسیاری به دنبال خرید بیشتر هستند.

بازار جهانی کریپتو نشان داده است وقتی اقتصاد جهانی با یک بیماری همه‌گیر دست‌وپنجه نرم می‌کند، می‌تواند به اندازه بازارهای سنتی بی‌ثبات باشد. با این حال، قیمت بیت‌کوین (BTC) پس از سقوط دو هفته پیش، تثبیت شده است، و ممکن است معامله‌گران چون قیمت پایین است به دنبال خرید باشند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37782
دکمه بازگشت به بالا