مقالات امنیت و جلوگیری از کلاهبرداری‌ها

آشنایی با وب سایت بدبیت‌کوین برای تشخیص سایت‌های تقلبی بیت کوین

تیم بدبیت‌کوین (Badbitcoin)از داوطلبان سراسر جهان تشکیل شده است و به طور جمعی، تجارب مالی و تجاری خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. آنها با اینکه به بیت‌کوین علاقه مند هستند، تلاش می‌کنند تا تازه واردین به عرصه را راهنمایی کنند تا توسط متقلبین گمراه نشوند. متقلبین با ایجاد سایت‌های دروغین از عدم آگاهی مردم به بیت کوین سوءاستفاده کرده و با وعده پول‌های باور نکردنی و بازگرداندن مقداری از سرمایه آنها، ایشان را فریب می‌دهند. مطمئنا چنین کسانی به اعتبار صنعت بیت‌کوین ضربه وارد می‌کنند.

سایت بدبیت‌کوین، هدف خود را راهنمایی و معرفی سایت‌های تقلبی یا ضعیف قرار داده و فهرست طولانی از این سایت‌ها ارائه کرده است. اگر می خواهید در تجارت بیت کوین سرمایه گذاری کنید و سایتی را یافته اید و یا به شما پیشنهاد داده اند، بد نیست که در این فهرست، سایت مذکور را جستجو کنید تا مطمئن شوید که در این لیست سیاه قرار ندارد. همچنین شما نیز می‌توانید یکی از این سایت‌های تقلبی یا غیرقابل اعتماد را به تیم بدبیت‌کوین گزارش دهید. به علاوه اگر شما در کار تجارت بیت‌کوین هستید و وب سایتی در این مورد برای استخراج یا صرافی تاسیس کرده اید، تیم مذکور امکانی قرار داده است تا شما بتوانید اعتبار وب سایت خود را توسط این تیم مورد تایید قرار دهید. بدین ترتیب با مشارکت تمامی افراد مشترک در تجارت بیت کوین، این وب سایت تلاش می‌کند تا خود را نسبت به آخرین سایت‌های تقلبی یا غیرقابل اعتماد بروز نگاه دارد.

اعضای این تیم نسبت به این وعده باطل که بیت‌کوین می‌تواند پول را چندبرابر کند هشدار می‌دهد: «بیت کوین ممکن است برای شما جادو کند طوری که تا به حال تجربه نکرده‌اید، اما همچنین می‌تواند ناامید کننده باشد. اما ظرف یک روز، یک هفته یا یک ماه پول شما را دوبرابر نمی‌کند مگر اینکه یک تجارت بیت کوین بسیار موفق، ارزشمند و نبوغ آمیز براه بیاندازید.»

این سایت نسبت به تقلب Ponzi  یا HYIP هشدار می‌دهد. یک کلاه‌برداری پونزی طرحی است که به سرمایه‌گذاران بیت کوین با پول سرمایه‌گذاران جدید پرداخت می‌شود. یک تقلب HYIP یا برنامه سرمایه‌گذاری پربازده (high yield investment program) نیز فقط یک تقلب پونزی محسوب می‌شود. همه سرمایه گذاران دیر یا زود پول‌های خود را از دست خواهند داد زیرا متقلبین بلافاصله پول‌ها را وقتی به حد مناسب رسید بالا می‌کشند.

برای مشاهده سایت به اینجا بروید.

https://coiniran.com/?p=2331
دکمه بازگشت به بالا